Yedi ilçenin bütçesine onay

Videoyu Aç Yedi ilçenin bütçesine onay
A
a

Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Başkan Yılmaz Büyükerşen başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ilçelerin bütçesi görüşüldü.

25 maddelik gündemin görüşüldüğü toplantıda ilk 23 madde oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantıda 7 ilçenin 2019 yılı bütçe planlamasını görüşüldü. Sivrihisar, Çifteler, Alpu, Mihalıççık, Mahmudiye, İnönü ve Beylikova ilçelerinin bütçeleri oy birliğiyle kabul edildi. Tepebaşı, Odunpazarı, Büyükşehir belediyelerinin bütçesi ise Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanacak. İlçelerin bütçesi ise şu şekilde oluştu: Sivrihisar 65 milyon TL, Çifteler 20 milyon TL, Alpu 25 milyon TL, Mihalıççık 18 milyon 588 bin TL, Mahmudiye 13 milyon 500 bin TL, İnönü 16 milyon 293 bin TL, Beylikova 16 milyon TL.

VERGİ DAİRESİ ALANI TARTIŞMA KONUSU
Eski Vergi Dairesi alanındaki plan değişikliğini ilgilendiren maddeler CHP ve AK Partili meclis üyelerini karşı karşıya getirdi. Belediye hizmet alanı olarak değiştirilen bölgenin ticaret alanı olması için vatandaşlar açtığı davayı kazanmıştı. AK Parti İmar Komisyonu Başkanı Tuncer Köküer, yıkılan alanın önce otopark alanı olarak planlandığını daha sonra belediye hizmet alanına çevrildiğini hatırlattı. Köküer, “Vatandaşlar mahkemeye gittiği takdirde davayı kazanma ihtimalleri çok yüksek. Alanı 2002 yılından önceki haline döndürdük” dedi. Daha sonra konuşan Büyükerşen, “Konuyu mahkemeye kadar komisyonda tutalım” önerisinde bulundu. AK Partililer konunun komisyonda bekletilemeyeceğine, 30 gün içerisinde görüşülmesi gerektiğine dikkat çekti. CHP’li Aydın Ünlüce, parsel sahiplerinin hepsinin dava açmadığını ifade ederek, adanın tamamıyla ilgili plan yapılmasını istedi. Büyükerşen, “Hukuken yanlış bir iş yapıp yeniden işleri alt üst etmektense beklemenin kime zararı var?” diye sordu. Meclisteki CHP grubu, plan değişikliğinin ada bütünlüğünü bozacağını belirterek karara muhalefet şerhi koydu. Konuşmaların ardından plan değişikliği talebi AK Partililerin oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Büyükerşen kararı veto etti. Aynı alanla ilgili bir başka plan değişikliği de yine Büyükerşen tarafından veto edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi