YEMYEŞİL TEPEBAŞI

Videoyu Aç YEMYEŞİL TEPEBAŞI
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, 2018 yılı sonu itibariyle 65 bin 328 metrekarelik 19 yeni park alanı Eskişehirlilerin hizmetine sunulurken; toplam park alanı ise 2 bin 173 dekara ulaştı.

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde 65 bin 328 metrekarelik 19 adet yeni park Eskişehirlilerin kullanımına sunuldu. Böylelikle 2018 yılı sonu itibariyle toplam park alanı 2 bin 173 dekara ulaştı. Yapılan yenileme çalışmaları ile 50 bin 71 metrekarelik, 11 adet parkın; bank, çöp kutusu, piknik masası, aydınlatma elemanı gibi donanımları yenilenirken yeşil alanları da revize edildi.

YENİ SPOR SAHALARI
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, tarafından 2018 yılında 2 adet basketbol sahası, parklara 10 adet açık alan spor aleti, Çamlıca Mahallesi Tombakzade Parkı’na 319 metre uzunluğunda koşu pisti yapıldı. Ayrıca Yenibağlar Mahallesi Eti Caddesi üzerinde bulunan 313 metre uzunluğundaki mevcut koşu pistinin zemini tartan zemin haline dönüştürüldü. 2018 yılı sonu itibariyle Tepebaşı Belediyesi yetki ve sorumluluğundaki parklarda; 17 adet koşu pisti, 41 adet basketbol sahası, 4 adet voleybol sahası, 2 adet tenis kortu, 30 adet futbol sahası, 142 parkta spor aleti, 235 parkta çocuk oyun grubu bulunuyor.

ÇAĞDAŞ ALANLAR
Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmaları değerlendiren Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Tepebaşı bölgemiz, bünyesindeki parklar ile vatandaşlarımız için önemli bir mola yeri, soluk alma noktası konumunda. Biz de yeşil alan oranları ile zaten başarılı bir seviyede bulunan ilçemize yeni parklar yapmaya, mevcut parklarımızı da yenilemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan parklarımız ile ilgili aldığımız geri dönüşler çok olumlu, insanımız yeşil alanları seviyor. Tepebaşı, kendine yakışır, şık ve çağdaş yeşil alanları ile iftihar edilen bir bölge olmaya devam edecek” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi