YENİ MARKALAR ORTAYA ÇIKMALI

Videoyu Aç YENİ MARKALAR ORTAYA ÇIKMALI
A
a

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında Eskişehir’inden 4 firmanın yer alması hakkında değerlendirmede bulunan ETO Başkanı Güler,  Eskişehir’in daha iyisini başarabilecek potansiyeli olduğunu belirterek, yaratıcı sektörlerde yeni yatırımlara, AR-GE ve inovasyona ağırlık vermek gerektiğini vurguladı.


Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasına giren Eskişehir firmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin 500 Büyük Kuruluşu sıralamasında Eskişehir’den Eti Gıda San ve Tic AŞ, TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş, Alp Havacılık San. ve Tic. A.Ş. ve Peyman Kuruyemiş olmak üzere toplam 4 firmanın yer aldığını belirten Güler, sıralamaya girme başarısı gösteren firmaların yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik etti. Eskişehir’in yetişmiş insan kaynağı potansiyeline dikkat çeken Güler, şehrin bundan çok daha fazlasını başaracak tecrübeye ve imkana sahip olduğunu dile getirdi.
DÖNÜŞÜM ŞART
Eskişehir’in sanayi geleneği olduğunu hatırlatan Güler, Eskişehir’in yaratıcı yönünü ortaya çıkaracak, istihdam ve katma değer üretiminde üst sıralara ulaştıracak, firmalarını dünya ölçeğinde rekabetçi konuma getirecek dönüşümü yakalaması gerektiğinin altını çizdi. Şehrin bu yöndeki gelişimi için taşın altına ellerini koyduklarını ve bilişim ve yazılım sektöründeki firmalar için Eskişehir İnovasyon, Yazılım ve AR-GE Kümelenmesi (ESİYAK)  projesini hazırladıklarını hatırlatan Güler, Eskişehir’in geleceğin sektörlerine daha çok yatırım yapması gerektiğine değindi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi