Yeni Uzlaştırmacılar Belgelerini Aldılar

Videoyu Aç Yeni Uzlaştırmacılar Belgelerini Aldılar
A
a

Eskişehir Uzlaştırmacılar Derneği (Es-Uz-Der) Ve İstanbul Medipol Üniversitesi İşbirliği İle Yapılan Uzlaştırmacı Sertifika Eğitimi Tamamlandı.

Eskişehir Uzlaştırmacılar Derneği (ES-UZ-DER) ve İstanbul Medipol Üniversitesi işbirliği ile yapılan uzlaştırmacı sertifika eğitimi tamamlandı.
Üniversite tarafından hazırlanan sertifikalar düzenlenen tören ile eğitimi tamamlayan uzlaştırmacı adaylarına verildi. Törene EZ-UZ-DER Başkanı Muharrem Akaydın, Başkan Yardımcıları Seven Özkılıç, Ahmet Süzer, Hüseyin Turhan Yönetim Kurulu üyesi Ebru Kahraman ve uzlaştırmacılar katıldı.
Törende Konuşan Dernek Başkanı Muharrem Akaydın, uzlaştırmacılığın bir gönül işi olduğu bu vesile ile de işlerini severek yapıp verilen dosya üzerindeki görevleri yaparken ceza hukukunun yanında iletişim, psikoloji ve sosyal yönü olan uzlaşma müessesesinin gelişmesi toplumda karşılığını bulması yönünden özverili bir çalışma gerektiğini belirtti. Akaydın, “Bu anlamda da ‘’Suçluyu kazırsanız altından insan çıkar. Bir tuhaftır ceza hukukunda uzlaştırmacılık. Ayıplamayacaksınız, kızmayacaksınız, ağlamayacaksınız da. Bunlar olmaz mı? olur. Ama hep içinizde olmalı. Bakışlarınızda kaçak bulunmasın. Karşınızdaki suçlunun gözlerinin içine bakın, dostça. Orda derdini dökmek isteyen insanı göreceksiniz. Bundan sonrası kolaylaşır. "İnsan, insanın zehrini alır" derler, halk dilinde. Uzlaştırmacılığın yarısı budur. Uzlaşmanın ceza hukukunda alternatif bir çözüm olduğu mahkemelerin iş yükünü azaltan samimi dostça taraflar arasındaki husumete çözüm bulan bir anlayıştır. Dolayısıyla da Türkiye genelinde 2019 yılı için uzlaşma sağlanan dosya sayısı itibariyle yüzde 84’ lük bir başarı elde edilmiştir” dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi