Yeniden Başaraner

Videoyu Aç Yeniden Başaraner
A
a

DİSK’e bağlı Emekli Sen 1’inci olağan genel kurulu gerçekleştirdi. Tek adayla gidilen seçimde Suat Başaraner başkan seçildi.

Sendika binasında gerçekleşen seçim sonrası konuşan Suat Başaraner, “Sendikamız 1995 yılında kuruldu. Daha sonra iç hukukla kapatıldı. Daha sonra AYM’e gidildi ve sendikayı feshettik. Biz tekrar kurduk. Tüm Emekli Sendikası, Emekli Sendikası adını aldı. İlk kongremiz de bugün gerçekleştirdik. Türkiye’de yaşananları biliyoruz. Türkiye’de emeklilerde yaşa takılanlar grubu oluşturuldu. Bunlar büyük bir çoğunluğu oluşturuyor. İşçiler kıdem tazminatı tehlikesiyle karşı karşıya. Dolayısıyla kıdem tazminatı işçilerin birikmiş emeğidir. Bunu gasp ettirmeyeceğiz. Türkiye’deki durumu anlatmaya gerek yok, insanlar yaşayarak görüyor. Biz geçmişten aldığımız güçle yeni sendikamızla da aynı mücadeleyi dürdüreceğiz” dedi.
Başaraner başkanlığında oluşan yönetim şu isimlerden oluştu: “Şenay Subaşı, H. Cahit Doğan, Mustafa Bulut,  Şemsettin Kurt, Vildan Aydoğan, İrfan Yakşi.” ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi