Yeniden Birsen!

Videoyu Aç Yeniden Birsen!
A
a

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimleri gerçekleşti. İki adaylı kongrede mevcut Başkan Ekrem Birsen oyların 145’ini alarak yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Adnan Karamanlı ise 108 oyda kaldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
Esnaf Kefalet Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongrede mevcut başkan Ekrem Birsen ve Adnan Karamanlı yarıştı. Genel Kurulda Divan Başkanlığını Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban yaptı. Kongrede denetim ve faaliyet raporları oy birliği ile kabul edildi.
ESNAFA TEŞEKKÜR
Seçim öncesinde konuşan Ekrem Birsen, “Geçtiğimiz 4 yıllık dönem tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça zorlu geçmiştir. Suriye’de yaşanan savaş ortamı, ABD-Çin arasında yaşanan ticaret savaşları, 2019 yerel seçimleri ve ekonomiye yansımaları sonrası esnaf ve sanatkarlarımız büyük zorluk yaşadı. 2020 yılının ilk yarsından itibaren tüm dünyayı saran koronavirüs salgınıyla esnaf ve sanatkarlarımız büyük yara aldı. Daha yaralarımız sarılmadan Rusya ve Ukrayna krizi de tüm yaşanan sıkıntılara tuz biber olmuştur. Bu zorlu ortamda faaliyetlerine devam eden tüm esnafımıza ve üyelerine en iyi hizmeti kendilerine görev edinen oda başkanlarına ve yönetimlerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi. Birsen ayrıca “Bu zorlu ortamda Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği birçok çalışmayı hayata geçirdik” diyerek, “Birlik faaliyetlerini sürdürülebilme açısından yapılanan ve gösterilen gayretler sonunda güçlü bir mali yapıya birliğimiz kavuşturulmuştur. Bundan sonra da ihtiyaç halinde tüm odalarımızın maddi manevi olarak yanında olacağız ve destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
KAYNAŞTIRMAK  İSTEMİYOR
Adnan Karamanlı ise birlik ve beraberliği sağlamak adına aday olduğunu belirterek, “Üyeleri az olan odalara destek olunmasını istiyorum. Başkanım 4 dönem 16 yıl görev yaptı. Yaptığı mutlaka iyi şeyler vardır. Aday olduğum için ekstra söz alıyorum. Burada amacım Başkanı eleştirmek değil. Şu oturma düzenine bakar mısınız arkadaşlar ben niye aday oldum? Esnaf ve Sanatkarımızın birliğini ve beraberliğini sağlamak için aday oldum. Yardımlaşmam ve dayanışmayı da sağlamak için aday oldum. Böyle kaynaşma mı olur? Keşke büyük bir salon olsaydı. Zaten 4 yılda bir yapıyoruz ve biz üst birliğiz. Sayın Başkan 4 yıldır kaynaştırmak istemiyor” dedi. Öte yandan Esnaf Odaları Birliği seçimlerinde mevcut Başkan Ekrem Birsen oyların 145’ini alarak yeniden başkanlığa seçildi. Adnan Karamanlı ise 108 oyda kalarak seçimin kaybeden ismi oldu.
İŞTE YÖNETİM KULU
Ekrem Birsen Başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu: “Mehmet Çiçek, Gazi Çelik, İsmail Hakkı Ördek, Abdurrahman Yüceer, Kadir Ağır, Gürdal Sarıkaya.” Denetim Kurulu ise; Ahmet Namık Akdoğan, Akın Yüksel, Cengiz Kalkan isimlerinden oluştu.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir