Yerel basın konuşuldu

Videoyu Aç Yerel basın konuşuldu
A
a

Medya Karavanı tarafından Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi’nde yapılan toplantıda gazeteci Gökçer Tahincioğlu ve yerel basın çalışanları bir araya geldi.


Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde (ÇGD) bir araya gelen gazeteciler, Gökçer Tahincioğlu ile yerel medyanın sorunlarını tartıştı.
SORUNLAR TARTIŞILDI
Eskişehir dahil olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde yapılan toplantıların neticesinde hazırlanacak olan rapor, birçok yetkili kurum ve kuruluşa sunulacak. Toplantı hakkında bilgi veren ÇGD Şube Başkanı Can Hacıoğlu, “Biz bize sorunlarımızı konuşacağız. Eskişehir’de sekiz gazete var ve bu sayının dörde düşürüleceği söyleniyor. Bu da çalışanlar açısından sıkıntılı bir durum. Bunları tartışacağız” dedi.
KURTULUŞ REÇETESİ
Yerel basının önemine değinen Tahincioğlu ise, “Yerel basının sorunlarını dinleyeceğiz tabi yerel basının sorunları ana akımdan farklı değil. Ama özel olarak da yerel basının ayrıca yaşadığı sorunlar var. Tek tipleştirme söz konusu. Gazetelerin kapanması söz konusu. Zaten sayfa sayısının düşürüldüğü söylendi. Yerel basının kurtuluş reçetesi olduğunu düşünüyoruz gazeteciler açısından. Ama gün geçtikçe güç kaybettirmeye çalışılıyor. Bizler diğer illerde yapılan toplantılardan sonra hazırlanacak raporu yetkili kişilere ileteceğiz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi