Yerine hiçbir şey koyulamaz

Videoyu Aç Yerine hiçbir şey koyulamaz
A
a

Eskişehir Kadın Meclisleri Üyesi kadınlar İstanbul Sözleşmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada konuşan, Ayten Karaca, “İstanbul Sözleşmesi kadınları yaşatacak olandır. İstanbul Sözleşmesi yerine hiçbir şey koyulamaz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Kadın Meclisleri Üyesi kadınlar İstasyon Meydanı’nda toplandı. “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” sloganları atan kadınlar, Sözleşme’nin yeniden yürürlüğe girmesini talep etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Ayten Karaca, “İstanbul Sözleşmesi 1 Temmuz itibariyle Türkiye’de yürürlükten kalktı. Ama sanmasınlar ki kadınlar haklarından, anayasadan, yasadan, sözleşmeden vazgeçecek. Elbette ki vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar o Sözleşme’nin her bir maddesini mücadeleleriyle var ettiler. Uygulanması için her gün canları pahasına mücadele ettiler. Çünkü İstanbul Sözleşmesi kadınları yaşatacak olandır. Bu kuru bir slogan değildir. Her bir maddesi öldürülen kadın ve LGBTİQ+ arkadaşlarımızın ardından var olmuştur. Niceleri hayatta kalabilsin diye. Ama İstanbul Sözleşmesi sadece yaşatmaz; eşit ve özgür yaşamamızın garantisidir. İstanbul Sözleşmesi’nden imzanın çekilmesi kararına karşı “Anayasadan, Yasadan, Sözleşmeden Vazgeçmiyoruz” demeyi Türkiye’nin dört bir yanında sürdüreceğiz.Yaşama hakkımız için, eşit ve özgür bir hayat için, LGBTİQ+’ların tüm haklarıyla yaşayabilmesi için, onurlu bir yaşam için anayasayı, yasayı sözleşmeyi uygulatmak için herkesi mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz” diye konuştu.
“1.5 YILDIR SOKAKLARDAYIM”
Eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın annesi Meral Sondikme de basın açıklamasına katıldı. Basın açıklamasında kısa bir konuşma yapan Sondikme, “Bugün 1.5 sene oldu maalesef günleri saysam da kızım geri gelmeyecek. Bir buçuk senedir dışardayım, sokaklardayım. Kadın cinayetleri artık son bulsun” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi