YERLİ OTOMOBİLİN 26’NCISINA TALİP

Videoyu Aç YERLİ OTOMOBİLİN 26’NCISINA TALİP
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilecek olan yerli otomobilin 26’ıncısına talip olduklarını ifade etti.

ETO Başkanı Metin Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılan yerli otomobil hakkında değerlendirmede bulundu.
DÜNYAYLA REKABET
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan yerli otomobilin hem yurt içinde hem de yurt dışında ilgiyle takip edildiğini belirten ETO Başkanı Metin Güler, en kısa zaman içinde yerli otomobili yollarda görmeyi arzu ettiğini dile getirdi. Türkiye’nin dünya ile rekabet edebilen, zamanı yakalayan yeni markalara ihtiyacı olduğunu belirten Güler, yerli otomobilde de bu vizyon ile yola çıkıldığını ifade etti.
İHRACATA KATKI SAĞLAR
Türkiye’nin katma değeri yüksek olan ve tüm dünyada rağbet gören teknolojik ürünler imal etmesi gerektiğine dikkat çeken Güler, yerli otomobilin yalnızca ülkemizin değil dünyada da önemli bir marka haline gelmesini ümit ettiklerini söyledi. Yerli otomobilin ihracat potansiyelinin de yüksek olduğunu belirten Güler, bu sayede ülkemizin ihracatına da katkı sağlanacağını dile getirdi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nu çalışmalarından dolayı tebrik eden ETO Başkanı Metin Güler, üretilen 26’ıncı yerli otomobile de talip olduklarını söyledi. Güler, Eskişehir Ticaret Odası olarak milli ve yerli üretimi desteklediklerini sözlerine ekledi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi