Yerli tohum üretimine Tepebaşı desteği

Videoyu Aç Yerli tohum üretimine Tepebaşı desteği
A
a

Tepebaşı Belediyesi yerli tohumun desteklenmesi amacıyla önemli bir adım daha attı. Porsuk Çayı Feylesofları Derneği ve Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi ile imzalanan protokol kapsamında Esentepe Çocuk Merkezi yanında bulunan 8 dekarlık alanda yerli tohum yetiştirilerek, doğal tarıma destek verilecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

 

ESKİŞEHİR’E ÖRNEK ÇALIŞMA

İmza töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Sağlıklı kentler birliğinin aramızda olmasıyla, belediyemiz ve üniversite birlikteliği ile güzel şeyler çıkıyor. Bunun sürdürülebilirliği, çocukların ve mahallelilerin katılımı çok önemli.  Alana 220 tane farklı meyve dikilecek ve tohumların takasları sağlanacak. Eskişehir’e Türkiye’ye örnek bir çalışma olacak. Çocuklar oradan iyi örnekler alacaklar. Bu, Türkiye’nin bazı noktalarında yapılan bir şey. Tarım adına geleneksel tohum adına, çocuk adına yapılacak çok şey var.” ifadelerini kullandı.

TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ

Porsuk Çayı Feylesofları Derneği Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Yüksel Ünal ise, “Bu çalışmayı sizinle yaparken daha başarılı olacağımıza inandığımız için bir protokol düşündük. Çocukların da içinde olduğu bir projede, tohumlarımızı yetiştirip, tohum takas şenliğinde üreticilerimize sunmak amacıyla yaptığımız bir projedir. Memleketimiz için, yerel tohum için iyi bir çalışma olacağını düşünüyoruz. Birlikte çalışmayı bize sunduğunuz için çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. HM

 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi