YETERLİ DEĞİL!

Videoyu Aç YETERLİ DEĞİL!
A
a

2020 asgari ücretinin 2.324 lira olarak açıklanmasını değerlendiren vatandaşlar, belirlenen rakamın günümüz ekonomik şartlarında bir ailenin geçimini sağlayabilmesi adına yetersiz olduğunu söyledi.

Hakan Bayraktar: Bence yeterli değil. En az 5 bin lira olmalı asgari ücret. Ben 2800 lira filan olur diyordum. Ama beklediğimiz gibi olmadı. Bu ekonomik şartlarda geçinmek kolay değil.
Emre Özden: Piyasanın durumuna göre yetersiz. 2500-2600 lira arası olsa daha iyi olurdu. Enflasyon oranlarına göre anca karşılar çünkü. Yine yetersiz ama insanlar biraz nefes alırdı en azından.
Orhan Türkmen: İnanın bu şartlarda yeterli değil 2.750-3.000 lirayı bulmalıydı. İnsanların halini görüyorsunuz. Bizim insanımız o parayla yetinecektir ama kim bilir nasıl. Yeterli değil.
Kader Altuğ: Bence çok düşük. Her şeye zam var. Ben hiç memnun değilim. Çok yetersiz. Bir pazara gidiyorsun 100 lira veriyorsun. Çanta dolmuyor. En az 3 bin lira olmalıydı.
Coşun Yaşar: Çok düşün yaşam koşullarına göre. Biz 2500 lira bekliyorduk. Çok düşük geldi bize. Devletin verdiği karar. Bu şartlar altında asgari ücretle geçinmek bilmiyorum, zor.
Yılmaz Yurt: Az, yetersiz. 2.578 liranın altında olmamalıydı. Biz 2500 ve üstü diye bekliyorduk. Memnun değiliz. Bir aile bu parayla geçinemez. Her şey çok pahalı. Hep zam var. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi