Yeterlilikleri artıyor

Videoyu Aç Yeterlilikleri artıyor
A
a

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu III. Aşama Projesinin “Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin Performans Yönetim Sistemlerinin İyileştirilmesi” faaliyeti kapsamında sürdürülen toplantılar bölge toplantısı ile devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen bir dizi toplantının ardından, şimdi detaraflar Eskişehir Bölgesel Danışma Toplantısında bir araya geldi. Kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılabilmesi ve sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması bakımından önem taşıyan Performans Yönetim Sistemi’nin görüşüldüğü bölgesel danışma toplantısına; Cumhurbaşkanlığı temsilcileri, İçişleri Bakanlığı temsilcileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri, UNDP proje yönetici ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, yerel yönetim temsilcileri, üniversite temsilcileri katıldı.
YETELDEKİ KALKINMA SORUNU
UNDP Kapsayıcı ve Demokratik Yönetici Portföyü Yöneticisi Burcu Miraç Dıraor Aydın’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda Aydın,  “Performans sistemi, belediyelerde hizmet sunumunun kalitesinin arttırılması ve yereldeki kalkınma sorunlarının daha etkili çözülmesi için oldukça önemli. Bugün burada tüm tarafların işbirliği ve katkısı için teşekkür ediyorum. Toplantımız ile kurumlarımızın talep, istek ve önerilerini alacağız” dedi.
PİLOT BELEDİYE SEÇİLDİK
Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, UNDP yöneticilerine Eskişehir bölgesel danışma toplantısına katılımları için teşekkür eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının eş faydalanıcı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından yürütülen Yerel Yönetim Reformu III. Aşama Projesinin en kapsamlı çalışma alanlarından birisi olan“Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin Performans Yönetim Sistemlerinin İyileştirilmesi” faaliyeti kapsamında, proje uzmanlarının Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığımız ile gerçekleştirdiği mülakatlar neticesinde pilot belediye olarak seçildik. Performansın yönetilmesi özel sektörde olduğu kadar kamu sektöründe de giderek önem kazanmaktadır. Performans yönetimi sistemi ile yerel yönetimler sunulan hizmetlerin durumunu ve amacına ulaşıp ulaşmadığını takip edebilmekte, yöneticiler karar verme yetenek ve yeterliliklerini artırmaktadırlar.” ifadelerinde bulundu.

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi