Yetersiz Ücretle Çalışıyorlar

Videoyu Aç  Yetersiz Ücretle Çalışıyorlar
A
a

Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yapan TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, “Mühendis, mimar ve şehir plancıları gerek kamuda gerekse özel sektörde kötü çalışma koşulları altında, yetersiz ücretlerle çalışmaktadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yaptı. Açıklamaya CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de katıldı. Mühendis ve mimarların yaşadığı sorunlara değinen Aykanat, çalışma koşullarının ve şartlarının acilen iyileştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
EMEĞİMİZ DEĞERSİZLEŞİYOR
“İşsizlik, hayat pahalılığı, düşük ücretler, güvencesizlik, özlük hakları ve örgütlenme sorunları ülkemiz de çalışan tüm kesimlerin olduğu gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarının öncelikli sorunlarıdır” diyen Aykanat, “İçinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz, tüm halkımızın olduğu gibi emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının da hayatlarını zorlaştırmaktadır. Ülkemizdeki mühendis, mimar ve şehir plancılarının bugün karşı karşıya olduğu sorunlar sadece ekonomik sıkıntılar değildir. Emeğimiz değersizleşirken, özlük haklarımız da giderek budanmaktadır. Gerek kamuda gerek özel sektörde her türlü mühendislik, mimarlık ve şehir planlama hizmetlerini, planlama, projelendirme, uygulama ve denetleme işlerini yürüten tüm meslektaşlarımız giderek daha zor koşullarda çalışmaktadır” şeklinde konuştu.
GELECEK İÇİN MÜCADELE
Ülkenin ve toplumun ortak geleceğine sahip çıktıklarını belirten Aykanat, “Meslek alanımızı, meslektaşlarımızı ve ülkemizin geleceğini tehdit eden uygulamalar karşısında sessiz kalmayacağız. Bizler mesleğimizi bilimden, üretimden ve toplumdan yanan kullanan bir mücadele geleneğinin sürdürücüsüyüz. Bu anlayışla TMMOB’nin bilim ve tekniği esas alan, kamu çıkarını savunan, eşitlik, özgürlük ve demokrasiden yana tavrını korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi