Yılmaz Büyükerşen’den Eskişehirlilere önemli çağrı!

Videoyu Aç Yılmaz Büyükerşen’den Eskişehirlilere önemli çağrı!
A
a

Eskişehir'de bugün ve yarın (26 Haziran 2021 Cumartesi ve 27 Haziran 2021 Pazar) bazı bölgelerde planlı elektrik kesintisi yaşanacak. Yarın hangi bölgelerde, mahalle ve sokaklarda, hangi saatlerde elektrik kesintisi olacak? Detayları haberimizde.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bakan Koca, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, aşılanma oranı en yüksek 10 ili açıkladı. Koca, yaptığı paylaşımda, “Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın” dedi.

Eskişehir üçüncü oldu
Yazılı paylaşımla beraber eklediği tabloda ise Koca, Türkiye’de en çok aşılanan illeri belirtti. Listede, nüfusun yüzde 68,86’sı tamamlanan aşılanma çalışması ile Edirne 1’inci sıradayken, 67,66 oranıyla Amasya 2’nci ve 67,54’le Eskişehir ise 3’üncü oldu. Lisedeki diğer iller ise; Çanakkale 67,31, Kırklareli 66,74, Balıkesir 65,16, Muğla 64,49, Burdur 64, 38, Bilecik 64,23 ve Sinop 64,03 oralar ilk 10’e girmeyi başardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen  de aşılama rakamlarının ardından açıklamalarda bulundu.

Vatandaşa aşı çağrısı
Büyükerşen, “Şehrimizdeki vaka sayıları tedirgin edici boyutta olsa da aşılamadaki bu başarı son derece umut vericidir. Aşı sırası gelen tüm hemşehrilerimden ricam, bir an önce randevu alarak aşılarını olmalarıdır. Ayrıca bu başarıda emeği olan tüm sağlık çalışanlarımıza minnettarız!” ifadelerine yer verdi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi