Alpata Eskişehir logo sağı

YOL GÖSTERECEĞİZ

Videoyu Aç YOL GÖSTERECEĞİZ
A
a

Tepebaşı Belediyesi ile Seyitgazi Belediyesi arasında, ‘Kardeş Şehir’ protokolü imzalandı. Protokol hakkında konuşan Başkan Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin deneyimleriyle Seyitgazi Belediyesi’ne yol göstereceğini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, iki belediyeyi kardeş kent ilan eden protokolü imzaladı. Tepebaşı Belediyesi Encümen Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe’nin yanı sıra her iki belediyenin başkan yardımcıları ve meclis üyeleri katıldı.
ORTAK ÇALIŞACAĞIZ
Törende bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Kardeş şehir protokolleri, her iki belediye ile birlikte halkları da kapsıyor. Ekonomi, kültür, sanat ve sosyal alanlarda bir takım ortak çalışmalar yapacağız. Belediyemizin temiz, yenilenebilir enerji konusunda çok ciddi deneyimleri var. Bu konuda da yol gösterici olacağız. Zaten birbirimizi iyi tanıyor, seviyor ve sayıyoruz. Kardeşlik protokolü ile de artık ilişkilerimiz resmi olarak kardeşlik bağı kazanmış oldu. Benim de zaten Seyitgazi’ye karşı büyük bir sempatim var. Her iki belediyenin de daha iyi noktalara gelmesi adına çalışacağız” ifadelerini kullandı.
KARDEŞLİK KAZANDI
Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de protokolün hayırlı olmasını temenni ederek, “Tepebaşı ve Seyitgazi Belediyelerinin kardeş olması, bizim için onur verici. Bu kapsamda yaklaşık 6 ay önceki görüşmelerimizde, kardeşlik ilişkilerimizin resmiyet kazanmasını istedik. Sevgili Ahmet Başkanımız ağabeyimiz, bizi kardeşliğe kabul ettiği için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Törende daha sonra Ataç ve Tepe, Tepebaşı ve Seyitgazi Belediyesi'ni kardeş şehir ilan eden protokole imza attı. HM
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi