YOL HARİTASI BELİRLEDİK!

Videoyu Aç YOL HARİTASI BELİRLEDİK!
A
a

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında, AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay ile Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın katılımıyla Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi’nde (URAYSİM) gelinen son noktanın değerlendirildiği bir toplantının düzenlendiği bildirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katıldığı toplantıda AÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal, bir sunum yaptı. AK Parti Milletvekili Günay, URAYSİM’in sadece Eskişehir için değil, Türkiye için katma değeri çok yüksek bir proje olduğunu kaydetti.

REKABET İÇİN ÖNEMLİ

Demiryolu tedarik endüstrisinin ürettiği raylı sistem araçlarının kalite ve güvenilirlik düzeylerinin sürdürebilirliği, sertifikasyon yetkinliğinin alınması, teknoloji transferi ile Ar-Ge kapasitesinin artırılması ve rekabet gücünün artırılması açısından çok önemli olduğunu belirten Günay, şu ifadeleri kullandı: “Rektörümüz Fuat Erdal bir sunum yaptı, projenin hangi aşamada olduğu ve yapılması gerekenleri anlattı. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ve paydaşlarla bir yol haritası belirlendi. Ülkemiz ve bölgemiz için çok önemli olan URAYSİM projesine ilk günden itibaren destek veren ve 2021 yatırım yılı programına alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve ilgili tüm bakanlarımıza teşekkür ederiz. İnşallah yolun sonuna gelindi, hızlı bir şekilde hayata geçecek.”

GEREKENLERİ ANLATTI

AÜ Rektörü Erdal ise Bakan Karaismailoğlu’na projeyle ilgili bugüne kadar kat edilen aşamalar ve gelişmeler ile projenin hızla devam edebilmesi için gerekli iş, işlem ve işbirlikleri hakkında bilgiler verildiğini belirtti. AA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi