YÖNETEMEME SORUNU VAR

Videoyu Aç YÖNETEMEME SORUNU VAR
A
a

Okulların mevcut şartlara hazırlanması için ek kaynak ve personel alımının önemli olduğunu söyleyen Eğitim Sen Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı, “Ne yazık ki ortada tam bir yönetememe sorunu vardır” dedi.


Eğitim Sen Eskişehir Şube Sekreteri Mahir Hamdi Sarı, okulların açılmasına yönelik basın açıklaması yaptı. Eba Canlı Ders Uygulaması’nda tam bir kaos ortamının olduğunu belirten Sarı, “Genelgeyi bile doğru yorumlamaktan aciz, liyakatsiz okul müdürleri yukarıdan gelen mesajların gereğini yapayım derken uygulamada tam bir karmaşa yaşanıyor. Aynı durum filyasyon ekipleri için de geçerli. Her okul müdürü kendine göre göre bir uygulama yapıyor. Görevlendirilen öğretmen arkadaşlarımızın özel durumları, risk grubu olup olmadıkları dikkate alınmıyor. Ne yazık ki ortamda tam bir yönetememe sorunu vardır” diye konuştu.
HAKSIZ REKABET
Sarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Okulum Temiz Belgesi almaları için okullara üç günlük süre veriliyor. Hepimiz biliyoruz ki bu konuda özel okullar ve devlet okulları haksız bir rekabetin içine sokuluyor. Faturasını ödeyemediği için interneti kesilen okullarımız varken her okulumuzun bu şartları sağlaması mümkün mü? Sürecin paydaşları olan bizlerin önerilerini dinlemesi gereken Sayın Bakan, bu önerileri dikkate almadığı gibi mesleki çalışma döneminde yaptığımız çalışmaya verdiği tepkiden de anlaşıldığı üzere gerçekleri dile getirmemizden rahatsız oluyor.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi