Yorulsak da Savaşacağız!

Videoyu Aç Yorulsak da Savaşacağız!
A
a

Eskişehirspor’da Teknik Asbaşkan Anıl Koçhan,“Eski yönetimden 5 arkadaşımla yine gönül birliği yaptık. Sonuçta biz de Eskişehirspor sevdalısı insanlarız. Böyle çağrıldığımız yere biz gelemiyoruz demek fıtratımızda yok. Yine yorulacağız ama savaşmaya devam” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirspor’da Teknik Asbaşkan Anıl Koçhan ES TV’de 90+3’ün konuğu oldu. Ahmet Deniz Canoruç’un sunduğu Erkan Midilli’nin yorumlarıyla katıldığı programda Koçhan önemli açıklamalarda bulundu.
 
Sportif olarak başarısızdık
Daha önce Mustafa Akgören yönetiminde de görev yapan Koçhan, “19 ay görev aldık. Zor günler yaşadık. Sportif olarak başarısızdık. Ama ekonomik açıdan dosya olsun, maddi gelir olsun çok şeyi başardık. Tabi bunu sahaya yansıtamayınca bir değeri kalmıyor. 19 ayda çok yıprandık. Gerçekten revize gerekliydi. Sayın başkan da çok yorulmuştu. Aslında ekonomik açıdan dosya, FIF A dosyaları, gelirler, sponsorluklar baya yol kat ettik. Takımın biraz önünü açtı o yönetim kurulu ama sportif olarak ne anlatırsanız anlatın çok zor” diye konuştu.
 
Mehmet başkan ‘Biz’ olalım dedi
 “Bunları artık geride bıraktık” diyen Anıl Koçhan, “Mehmet Şimşek başkan beni aradığında mental yorgunluğum devam ediyordu. Ben de çok zor 19 ay geçirdim. Dedi ki ‘Biz’ olalım, eskileri geride bırakalım, hep beraber taşın altına elimizi koyalım. Başkan da sağ olsun bize güvendi. Evet altyapıda emek verdik, kademe atladık. Güzel şeyler başardık,Türk futboluna güzel futbolcular kazandırdık. Sonunda konuştuk tekrar altyapıya gelecektim ama sonradan teknik as başkanlık bonus oldu.Teknik as başkanlık tabi A takım kanadında bütün çocuklar genç olduğu için, hepsini altyapıdan bildiğimiz için oraya da kanalize olduk” dedi.
 
Eskişehirspor sevdalısı insanlarız
Teknik Asbaşkan Koçhan,“Eskişehirspor’u tutmak hele ki son zamanlarda maalesef üzüntü verici. Başarısızlıklarla dolu sezonlar. Tabii ki düşündük, ailemle de konuştum. Bu sizin sosyokültürel hayatınızı da çok etkiliyor. Yoruluyorsunuz, iş hayatınızı da etkiliyor. Ama bugün değilse ne zaman? Sonuçta biz de Eskişehirspor sevdalısı insanlarız. Böyle çağrıldığımız yere biz gelemiyoruz demek fıtratımızda yok” şeklinde konuştu.

Kaybettiğimiz heyecanı gençlerde görebiliyorum
Bolu kampındaki hazırlık sürecine değinen Koçhan, “Çarşamba günü Orduspor ile Cumartesi günü de Karabük ile maçımız var. Sonra döneceğiz. Eskişehirspor Süper Lig kalitesinde antrenman yapıyor. Geçen sene kaybettiğimiz heyecanı bu gençlerde görebiliyorum. İnşallah sahaya yansır. İyi mücadele edeceğimizm düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 
Eskişehirspor 15 sene geri gitti
Ligi değerlendiren Koçhan, “Tabii ilk 5-6 hafta zorlu olacaktır. Ligi biz bile bilmiyoruz, yayın yok, deplasmanlar ilçe takımları. Eskişehirspor bir 15 sene geri gitti. Tabii kıran kırana mücadeleler olacak. Çok futbol kalitesi var mı? 1. Lig’e baktığımızda bile kalite yok ama mücadele gösterirlerse, Cem hoca çok ümitli. Ligde tabii ki şampiyonluk, Play-Off değil ama biz Ocak ayına kadar iyi puanlar alacağımızı düşünüyorum” dedi. Teknik heyet umutlu  Cem Karaca hocanın çok umutlu olduğunu belirten Koçhan, “Cem hoca da Erhan Albayrak da kariyerli insanlar. Gördükleri kadarıyla bu takımın çok iyi mücadele edeceğinin bize sözünü veriyor. Geçen sene de böyle hevesli, arzulu gençlerimiz vardı ama bizim en büyük silahımız taraftarımız. Boş statta maalesef o ambiyansı yakalayamadık” ifadelerini kulandı.
 
Garanti altına almak istedik
Koçhan, “Erhan ile Bartu’yu Cem hocanın raporu doğrultusunda profesyonel yaptık. Biz geçmiş yönetimde de altyapıda ve A takımda şöyle bir sistem getirmiştik, hiçbir yöneticinin inisiyatifi olmadan, hocaların raporu doğrultusunda geçen sene kimi profesyonel yaptıysak en az 6 tane hocanın imzası vardır. Aynı şekilde altyapıdan da geri dönüş aldık, Cem hocadan da aldık. Cem hoca da ivedi şekilde sözleşmelerini yapın dedi. Sözleşme yenilediğimiz futbolcularımız var. Onlar da 1 senelik sözleşmeleri kalmıştı. Onurhan Uyanık, Doğukan Ünal, Berkay Tanıt’ı revize ettik” dedi.
 
Ödedikçe bitmeyen dosyalar
 Koçhan, “Kapıda bekleyen maalesef bir sürü FIF A dosyası, alacaklı var. Ödedikçe bitmeyen dosyalar. Ekonomik açıdan futbolcu değerini bulduğu zaman maalesef sattık. Yoksa satmasaydık, bugün bir Bilal olsaydı, bir Metehan olsaydı, bir Uğurcan olsaydı
belki başka şeyler konuşuyor olacaktık ama satmak zorunda kaldık” diye konuştu.
 
Emek leriniz harap oluyor
“Gelir gelmez Toko faciası ile yine yüz göz olduk” diyen Koçhan, “Dosyayı kapattık ama doğru satış ve Uğurcan’ı Rizespor’a vermemiz bu kulübün önünü açtı. Eski başkan vekilimiz Fatih Baturaygil’e teşekkür ediyorum. Kulübün tek yapacağı şey FIF A dosyalarıdır. Tabii sportif başarı çok önemli ama istediğiniz sportif başarıyı elde edin, gelecek bir -6 puan, gelecek bir küme düşürme ile bütün emekleriniz harap oluyor” ifadelerini kullandı.
 
Futbolcu satıp böyle ödeyebiliriz
Koçhan, “Bienvenu’de taksitlendirmeye gittik, ilkini ödedik. Tanase ile irtibat halindeyiz. Boffin ile de öyle olacak inşallah. Ama bunun için süre lazım. Şu anda kulübün finansal yapısı buna uygun değil ama kulüp para kazandıkça, gelir elde ettikçe bu borçlardan kurtulup önü açılacaktır. Tanase 1 dakika oynamadı 420 bin Euro borcumuz var. Bu paraları destekle onunla bununla değil, futbolcu kazandırıp futbolcu satıp böyle ödeyebiliriz” dedi.
 
Altyapıya futbolcu alamıyoruz
Asbaşkan Koçhan, “Toko, Bienvenu, Milinkoviç, Tanase, Boffin dosyalarından dolayı altyapıya transfer konusunda sıkıntımız var. Bienvenu ve Toko’yu hallettik. Milinkoviç ile ilgili görüşmeler sürüyor. Olumlu gelişmeler var. Tanase ve Boffin dosyalarını halledersek altyapıda belki insanlar farkında değil ama altyapıda arkadan gelecek nesilde bir lisanslama problemimiz var” şeklinde konuştu.
 
Hep dosya geliyor…
“Senelerdir konuşulan, takımın önüne sponsor görüşmeleri devam ediyor” diyen Koçhan, “Onunla da ilgili gelişmeler var. Eskişehirspor camiası şunu bilsin, biz çok ciddi paralar bulsak bile açıklayamıyoruz maalesef. Hep dosya geliyor. Bir dosya kapatıyoruz Toko’yu kapattık 2 dosya birden geldi” dedi.
 
ETİ  ailesine teşekkür etti
Koçhan, “ETİ ailesi bu şehrin gerçekten çok kıymetli ailelerinden. Tekrar teşekkür ederiz. Eskişehirspor’un bu zor günlerinde bize yine el uzattılar. Çok güzel görüşmeler oldu. Sayın Firuzhan Kanatlı bize yine el uzattı. Eskişehirspor yaşasın dedi. Mehmet başkanımız görüştü Mete Yılmaz ile birlikte. Çok olumlu geçti görüşme. İnşallah ETİ gibi Eskişehir’in diğer değerleri de Eskişehirspor’a el uzatır”  diye konuştukonuştu.
 
Şehrimize güzel müjde ler olur
Diğer sponsorlukların şehir dışından olduğunu ifade eden Koçhan, “Şu an açıklayamayacağım çok olumlu gelişmeler var ama süreç biraz var. İnşallah şehrimize güzel müjdeler olur. Lig öncesi olması çok zor. Biraz vakit var. Hala mailleşiliyor. Büyük şirketler, ikili görüşmeler de var ama şu an açıklamayalım. Zaten dosyalar kapanmaya başladığında anlarsınız sponsorlukları” diye konuştu.
 
 Loca ve Passolig konusu
“Localar yavaş yavaş satılıyor” diyen Koçhan, “Biraz yavaş ama bu da yeni açıklandı seyirci alınacağı. Bununla ilgili geçen sene sattığımız localara eşimiz dostumuz arkadaşımız 3 maç geldiler, loca kullanamadılar. Herkesin bir çekincesi var. Tabi olay maç izlemek değil. Eskişehirspor’a el uzatmak. Locaların hareketleneceğini ümit ediyorum. Passolig’le yüzde 99.9 devam edeceğiz. 2. Lig’de passoligi kullanan tek takım olabiliriz. Geçmişten gelen bankaya bir borcumuz var. Bununla alakalı bağlayıcılık var o yüzden devam edeceğiz” dedi.
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi