Yunus’un şehrinde 7 Yüz Yunus konseri

Videoyu Aç Yunus’un şehrinde 7 Yüz Yunus konseri
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık Belediyesi ve Tohumluk Vakfı iş birliği ile düzenlenen 7 Yüz Yunus Konseri, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek dünya prömiyeri ile dinleyicilerle buluştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
UNESCO’nun 2021 yılında anılacak şahsiyetlerin arasına aldığı halk ozanımız Yunus Emre, 7 Yüz Yunus Konseri ile vefatının 700’üncü yıl dönümünde anılmaya devam etti. Deyişleri ve şiirlerinden yola çıkılarak oluşturulan konserde, klasik müzik eşliğinde Yunus Emre’nin hayatı anlatılıyor. Tasavvuf inancıyla insan sevgisi, empati yeteneğinin önemini tüm insanlara en güzel şekilde anlatan Yunus Emre’nin anıldığı konserin orkestra şefliğini ve müzik düzenlemelerini RustamRahmedov yaptı. Konserin anlatıcılığını Pınar Ayhan üstlenirken, Dilek Sert Erdoğan da solist olarak sahnede yerini aldı. Ücretsiz olarak dinleyicilerle buluşan dünya prömiyerine Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.
Önceden belirlenen programı sebebiyle konsere katılamayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yerine Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, konser sonrası performansları için sanatçıları tebrik ederek, Eskişehirlilere muhteşem bir konser dinletisi sundukları için sanatçılara teşekkür etti.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir