Yunusemre çarşısı yıkılmıyor!

Videoyu Aç Yunusemre çarşısı yıkılmıyor!
A
a

Kurtuluş Kapalı Pazar yerinde yıkım çalışmaları devam ederken, halk arasında Yunusemre çarşısı da yıkılıyor şeklinde algı oluştu. Yunus Emre Halk Çarşısı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Beysel çarşının yıkılmadığını ve kesintisiz hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kurtuluş kapalı pazar yerinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi  tarafındfan yıkım çalışması başlatıldı. Bölge yeni yapılacan yapı ile birlikte daha güzel bir görünüme kavuşacak. Kurtuluş pazar yerinin yıkım işlemi sürerken, halk arasında Yunusemre Halk Çarşısı da yıkılıyor şeklinde aldı oluştu.  Eskişehirlilerin uygun fiyatla alışveriş yapabildiği Yunusemre Halk Çarşısı için oluşan algı ise tedirginliğe neden oldu.  

KESİNTİSİZ HİZMET DEVAM EDİYOR
Yunus Emre Halk Çarşısı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Fevzi Beysel ise yaptığı açıklama ile Esişehirlilerin rahat olmasını ve çarşının hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Beysel,Maalesef Kurtuluş pazar market fazlasıyla yıpranmıştı, yenilenmesi gerekiyordu. Büyükşehir Belediyemiz bununla ilgili çalışmalara başladı. Fakat halk arasında Yunusemre Halk Çarşısı da yıkılıyor algısı oluştu. Müşterilerimiz gelerek ne zaman boşaltıyorsunuz, nereye gidiyorsunuz  şeklinde sorgulamaya başladı. Bizim çarşımızla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok, hizmetimize devam ediyoruz. Yeni sezon çeşitlerimizle ve düşük fiyatlarla halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bütün Eskişehir halkını tekrar bekliyoruz” dedi.

ÇALIŞMALAR SEVİNDİRDİ
Beysel ayrıca Kurtuluş pazarının kapanmasının olumsuz etkilediği ancak bölgenin modern bir görünüme kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Beysel, “Tüm piyasada biraz zamların da etkisiyle hareketlilik azalmaya başladı. Tabi Kurtuluş Pazar marketin de yüzde 20 civarında bir etkisi var.  Normal zamanda Kurtuluş pazarına gelen insanlar Yunusmere çarşısına da uğramadan geçmiyordu. Yıkım çalışması dolayısıyla kapanınca bize olumsuz yönde etkisi oldu. Ama bölgenin modern bir görünüme kavuşturulacak olması bizleri sevindirdi” diye konuştu.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir