Yurtdışından sipariş alacağız

Videoyu Aç Yurtdışından sipariş alacağız
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, yakın gelecekte, özellikle de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisinin azalmasıyla Türkiye’nin ve Eskişehir’in yurt dışından ciddi ihracat siparişleri alacağını söyledi.

Kesikbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle oluşan olumsuzluklardan en az etkilenmek, üyelerinin taleplerini daha detaylı yerine getirmek için ellerinden geleni en üst düzeyde yapmaya çalıştıklarını vurguladı.
BÜYÜK BİR AİLEYİZ
Üyelerinin taleplerini üst kuruluşlara bildirdiklerini ifade eden Kesikbaş, şunları kaydetti: “Kriz durumlarında en önemli olan tüm çalışanlarla birlikte şirketleri ayakta tutmaktır. Yakın gelecekte, özellikle de Kovid-19 etkisinin azalmasıyla birlikte Türkiye ve Eskişehir’imiz yurtdışından ciddi ihracat siparişleri alacaktır. Zira tüm dünyada Çin ve Çin mallarına olan güven azalmış, yurt dışından ve yurt içinden önemli birçok firma tedarik zincir yapılarını gözden geçirmektedir. Hiç şüphesiz ki tüm çalışanlarımızla, şirketlerimizle bizler büyük bir aileyiz.” Kesikbaş, ESO tarafından Eskişehirli sanayicilerin katılımıyla yapılan ‘Koronavirüs Etki Ölçüm Anketi’nin sonuçlarının ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırılmak üzere rapor haline getirildiğine değindi.
TESPİTLER YAPILDI
ESO tarafından hazırlanan Koronavirüs Etki Ölçüm Anketi Sonuç Raporu’nda şu ifadelere yer verildi: “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok ülkenin gümrüklerde ciddi kısıtlamalar getirmesine neden olan koronavirüs nedeniyle Eskişehir’de faaliyet gösteren sanayicilerin de girdi ithalatı konusunda sorunlar yaşamaya başladıkları tespit edilmiştir. Birçok sektöre yardımcı sanayi olarak hizmet eden metal ve plastik işleme firmalarında bu sıkıntı daha hissedilir şekilde yaşanmaktadır. Bununla birlikte, ankete katılan ESO üyelerinin cevapları incelendiğinde gıda imalat, makine imalat ve mobilya sektörlerinde diğer sektörlere kıyasla etkilenmenin şimdilik daha düşük seviyede olduğu gözlemlenmiştir.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi