Yürüyemez Haldeki Kedi Tedavi Edildi

Videoyu Aç Yürüyemez Haldeki Kedi Tedavi Edildi
A
a

Yürüyemez Haldeki Kedi Tedavi Edildi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde bir hayvansever tarafından sokakta yürüyemez şekilde bulunan, ayağında kırık ve ağır enfekte yara tespit edilen kedi, tedavisinin ardından yeniden eski sağlığına kavuştu.
İsmini vermek istemeyen yardımsever bir vatandaş, kediyi alıp veteriner hekime götürdü. Veteriner hekim Hayrettin Yıldız ve Rafet Acar tarafından yapılan ilk müdahale sonrasında, röntgen filmi çekilen kedinin sağ arka bacağında kırık tespit edildi. Veteriner hekim Hayrettin Yıldız, kedinin kırık olan ayağını ameliyat etti. Ampüte olan kedi, operasyondan kısa süre sonra iyileşerek yürümeye başladı.
Veteriner Hekim Yıldız, "Kedinin arka bacağında yaralar ve kemikte kırıklar ile geldi. Yaptığımız muayene ve yeni aldığımız cihazlarla röntgen sonrasında durumunun oldukça kötü olduğunu fark ettik. Tedavi altına aldık ve dört günlük tedavi sonrası yemesi içmesi ve genel durumu düzeldikten sonra sağ arka ayağını almak sureti ile tedavisini tamamladık." diyerek kedinin bundan sonraki yaşamında, 3 ayağı ile rahatlıkla hayatını idame ettirebileceğini ifade etti.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi