YÜZ YÜZE DENETİM BİLİNÇLENDİRİYOR!

Videoyu Aç YÜZ YÜZE DENETİM BİLİNÇLENDİRİYOR!
A
a

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, elektronik ve diğer yöntemlerin yanında trafik bilincinin artırılması için daha çok yüz yüze denetimlerin tercih edilmesini istedi.


Aktaş, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen 40. Dönem Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitim Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada, denetimlerin yüz yüze yapılmasının trafik bilincini artırdığını söyledi.
BAKANIN TALİMATI
Sertifika almaya hak kazanan emniyet mensuplarına seslenen Aktaş,  şu değerlendirmelerde bulundu: “Benim sizden bir ricam var, bu ayrıca İçişleri Bakanımızın da hem talimatı hem ricasıdır. Denetimleri daha çok yüz yüze yapmaya çalışalım. Elektronik ve diğer denetim yöntemleri şüphesiz kullanacağız, kullanmaya en üst düzeyde devam edeceğiz. Ama biz daha çok yüz yüze denetimleri tercih edeceğiz. Buradaki amacımız insanlarımızda trafik bilincini artırabilmek.”
KAZALARA YÖNELİK ÖNLEM
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanı Mehmet Yavuz da, trafik kazalarının halk sağlığı sorunu olarak ele alındığına dikkati çekerek şöyle devam etti: “Dünyada her yıl 1 milyon 300 bin civarında insan hayatını kaybediyor. Bu sorunu çözmek için ilki 2009 yılında Moskova'da düzenlenen 1. Küresel Yol Güvenliği Konferansı'na üye ülkeler, trafik kazalarını azaltmaya yönelik çareler arıyor. Türkiye de üye ülke olarak 2020 yılının sonu itibarıyla trafik kazaları kaynaklı ölümlerin yüzde 50 oranında azaltılmasına yönelik kara yolları trafik güvenliği ve stratejisi ile onun eylem planını oluşturuyor. Bu plan yılsonunda tamamlanmış olacak.”
HEDEFE ULAŞTIK
İçişleri Bakanlığı olarak Trafik Güvenliği ve Uygulama Politikası Belgesi oluşturulduğuna değinen Yavuz, “2019 itibarıyla kaza ve ölümlerde yüzde 50 azaltma hedefine ulaşan bir ülkeyiz. Şu anda alanda 25 bin trafik personelinin denetim noktasındaki etkisinin son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Eylem planı 28 Avrupa ülkesinde ise yüzde 27'lerde” ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından kursa katılan 111 emniyet personeline sertifikaları verildi. AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi