YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK

Videoyu Aç YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın sıklıkla dile getirdiği, "Tepebaşı bölgesinde başta çocuklar olmak üzere yüzme bilmeyen kalmayacak" sözü gerçek oluyor.

Tepebaşı Belediyesi Belde Evlerinde kaydı bulunan çocuklar, yaz kursları kapsamında Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi'nde kulaç atmanın heyecanını yaşıyor.
 
Temel bilgileri öğreniyorlar
Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi'ni Eskişehirlilerin hizmetine kazandıran Tepebaşı Belediyesi, tüm çocukların faydalanması adına çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Çalışmalar kapsamında kırsal mahallelerde bulunan Belde Evleri’ndeki çeşitli eğitimlere katılan çocuklar, Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi'nde düzenlenen temel yüzme eğitimi kurslarına katılıyor.
 
Yüzmenin keyfine varıyorlar
18 Haziran’da başlayıp 19 Temmuz’da sona erecek kursların ilk etabına, Çukurhisar, Muttalip, Keskin, Yukarı Söğütönü’nün de aralarında bulunduğu 7 mahalledeki belde evlerinden 7-10 yaş aralığındaki daha önce hiç yüzmemiş 85 çocuk katılıyor. Hayatlarında ilk defa kulaç atmanın heyecanını yaşayan çocuklar, belediyenin sağladığı ulaşım imkanları ile merkeze düzenli olarak gelerek yüzmenin keyfine doyasıya varıyor.
 
İkinci etap 23 Temmuz’da
Kursların ikinci etabı ise 23 Temmuz’da başlayarak 30 Ağustos’ta sona erecekken, bu kurslara katılan tüm çocuklara da eğitimlerin sonunda katılım belgesi verilecek.
 
“Burada her şey çok güzel”
Temel yüzme eğitimlerine katılan 10 yaşındaki Ozan Özer, eğitmenler tarafından kendilerine yüzme eğitimi verildiğini söyledi. Özer, eğitimlerin çok keyifli geçtiğini de belirterek, bütün arkadaşlarına Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi'ni tavsiye ettiğini kaydetti.
 
“Her şey çok güzel”
9 yaşındaki Sümeyye Çakmak da, merkezde hem yüzme öğrendiklerini hem de doyasıya eğlendiklerini anlattı. Çakmak, çok güzel bir arkadaş ortamı olduğuna da değinerek, “Eğitmenlerimiz olsun hizmet olsun her şey çok güzel. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.
 
Maksimum fayda için
Öte yandan Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, uluslararası Leed Sertifikalı yeşil bina özelliğine sahip Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi'nden maksimum sayıda çocuğun faydalanması için önümüzdeki dönemlerde de çalışmaların aralıksız olarak süreceğini bildirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi