Zam isyanı suç değil!

Videoyu Aç Zam isyanı suç değil!
A
a

Eskişehir’de ‘Zamlar geri alınsın’ protestosuna katılan yüzlerce Eskişehirli hakkında soruşturma açılırken, CHP Milletvekili Utku Çakırözer zamları protesto eden Eskişehirlilerin ifadeye çağrılmasını Meclis gündemine taşıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla 12 Şubat’ta yapılan ‘Zamlar geri alınsın’ yürüyüşüne katılan yaklaşık 100 kişi hakkında 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet suçlamasıyla soruşturma açıldı. CHP Milletvekili Utku Çakırözer, ‘Zamlar Geri Alınsın’ basın açıklamasına katılan yüzlerce Eskişehirli hakkında açılan soruşturmalara tepki gösterirken, basın açıklamasına destek veren Eskişehirlilerin ifadeye çağrılmasını Meclis gündemine taşıdı.
 
CEZALANDIRMAYIN
Protesto hakkının Anayasal hak olduğunu dile getiren Çakırözer, Meclis’te yaptığı çağrıda şöyle konuştu: “Bin odalı saraylarda keyif çatanlar, ‘kuyruk olmasın diye ete zam yaptık’ diyenler vatandaşın zam isyanını duymuyor! Duymadıkları gibi ‘Geçinemiyoruz, zamlar geri alınsın’ demeyi dahi suç sayıyor. Eskişehir'de 12 Şubat'ta gençyaşlı, kadın-erkek binlerce hemşehrilerimizle fahiş  zamları protesto yürüyüşümüze hukuksuz biçimde izin verilmedi. Dahası, anayasal hakkımızı gasp edenler, şimdi çıkmış, o gün ‘zamlar geri alınsın’ diyen yurttaşlarımızı Emniyete ifadeye çağırıyor. Protesto hakkı, anayasal haktır! Bu hakkın barışçıl ve demokratik kullanımının cezalandırılması kabul edilemez.”

ZAMLAR GERİ ALINSIN
Eskişehirlilerin baskılar ile susturulamayacağını söyleyen Çakırözer, “Tek talepleri fahiş zamların geri alınması olan herhangi bir suç işlememiş Eskişehirlileri bu şekilde baskıyla susturamazsınız, sindiremezsiniz. Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Pankartlarımızı da indirseniz, yürüyüşlerimizi de engelleseniz haykırmaya devam edeceğiz. Artık yeter! Zamlar geri alınsın” diye konuştu
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir