Zam yapmadık!

Videoyu Aç  Zam yapmadık!
A
a

Et ve Süt Kurumu önceki gün kırmızı et satış fiyatlarında yüzde 48 oranında artışa gitti. Kasap Kadir Şen ise Eskişehir kasaplarında böyle bir zam uygulanmadığını söyledi. Şen, eğer devlet bir tedbir almazsa et fiyatlarına önümüzdeki günlerde yeniden zam gelebileceğini belirtti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Et ve Süt Kurumu mağazalarında kırmızı et fiyatlarına yüzde 48 oranında zam yaptı. Odunpazarı bölgesinde kasaplık yapan Kadir Şen, “Et ve Süt Kurumu’nun yaptığı zam bizde yok. Yüzde 20 ila 30 arasında bir zam geldi ama Et ve Süt Kurumu kadar zam kasaplarda yok” dedi. Dükkanlarında en yüksek etin fiyatının 150 TL olduğunu söyleyen Şen, “En son kıyma 100 liraydı, Et ve Süt Kurumu’nun zam oranına göre 150 lira olması lazım ama 150 liraya kıyma yok. Eskişehir kasaplarında kıyma 120-130 lira. Bizde en pahalı et sırt eti, fiyatı 150 lira. Rosto eti 130 lira, 125 lira kuşbaşı. Bunlara yüzde 10 zam geldi” ifadelerini kullandı.

 Vatandaşların Eskisinden daha az gramaj ile ürünlerden aldığını kaydeden Şen, “Artık bir kilogram alan 750 gram alıyor, yarım kilogram alan 250 gram alıyor” dedi. İlerleyen günlerde yeni bir zam gelebileceğinin de altını çizen Şen, “Devlet bir tedbir almazsa yine bir zam gelir.Tahminim Ramazan’ın ortasına doğru kıyma 150 lirayı bulabilir. Çünkü üretim olmadığı için et fiyatları sürekli artıyor” şeklinde konuştu.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir