Zamlar geri alınmalı!

Videoyu Aç  Zamlar geri alınmalı!
A
a

1 Ocak itibariyle doğalgaza, elektriğe ve mazota gelen zamlar nedeniyle açıklama yapan SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “Emekçiler acımasız tabloyla bir kez daha karşı karşıya kalmıştır. Halkımızı ve bizleri her geçen gün daha yoksullaştıran zamlar geri alınmalıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, 1 Ocak itibariyle doğalgaza, elektriğe, mazota ve ulaşıma gelen zamlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Zamlarla beraber artan hayat pahalılığının emekçiler için kangren haline geldiğini söyleyen Özkavak, “Bir hafta kadar önce, doların düşürülmesiyle fiyatların ucuzlayacağı propaganda edilerek büyük bir beklenti yaratılmıştı. Bu sahte görüntü bir hafta bile sürmedi. Emekçiler acımasız tabloyla bir kez daha karşı karşıya kalmıştır” diye konuştu.
KAYIPLARIMIZ KARŞILANMALI
Kamu emekçilerinin kayıplarının karşılanması gerektiğine dikkat çeken Özkavak, “Toplu sözleşmenin yenilenmesini çalışanların taleplerinin karşılanmasını istiyoruz. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerinin maaşları insanca yaşayacak düzeye çıkarılmalıdır. Ödemeleri tek kalemde toplanmalı emekliliğe yansımalı 3600-7200 ek gösterge kademeli olarak uygulanmalı yıpranma payı genişletilmelidir. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine kış boyunca doğalgaz, elektrik, su, ulaşım indirimi uygulanmalıdır” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir