Zarar vereceğini düşünmüyorum

Videoyu Aç Zarar vereceğini düşünmüyorum
A
a

Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi hakkında değerlendirme yapan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Hayırlı olsun demekten başka bir şey söyleyemem. Oyları böleceğini düşünmüyorum. CHP gücüne güç katarak yoluna devam ediyor. Zarar vereceğini düşünmüyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP’den istifa eden Muharrem İnce, Memleket Partisi’ni kurdu. Partinin kuruluş dilekçesi 17 Mayıs pazartesi günü İçişleri Bakanlığı’na verildi. İnce, oy birliği ile genel başkan seçildi. Memleket Partisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Memleket Partisi hayırlı uğurlu olsun. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru siyasi partilerdir. Bildiğiniz gibi yeni bir sistem var. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diye tanımladığımız tek adam rejimi diye bizim altını çizdiğimiz konuda artık yüzde artı 0.1’e ihtiyaç var. Dolayısıyla ittifakların önemi ortaya çıkıyor bu vesile ile. 50 artı 1 almadan bu sistemi değiştirmek için bile olsa başarı elde edemiyorsunuz. Bir nevi koalisyonlar gibi değerlendirilebilir. Bu anlamda da kendi siyasi görüşü doğrultusunda birçok yeni parti kuruluyor. Bunlardan bir tanesi de Memleket Partisi. Hayırlı uğurlu olsun. CHP’nin içinden geçmişte de çok fazla partiler doğmuştu. Ama bugün CHP 100 yıllık çınar ve yine ayakta. Şu andaki ittifakın ana sürükleyici unsuru. Bu anlamda genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çabalarını hep birlikte tüm toplum görüyor. Biz demokrasi ittifakında birleşecek bu ittifaka güç verecek, demokratik parlamenter sistemin hayata geçmesini sağlayacak 50 artı 1’i yakalamak üzere tüm dostlarımızla iş birliği yapacağız. O anlamda baktığımızda hayırlı olsun demekten başka bir şey söyleyemem” diye konuştu.
Chp’ye Zarar Veremez
Memleket Partisi’nin CHP’nin oyları bölmeyeceğini ifade eden Taşel, “Oyları böleceğini düşünmüyorum. CHP gücüne güç katarak yoluna devam ediyor. Zarar vereceğini düşünmüyorum” şeklinde konuştu. Gaye Usluer’in Memleket Partisi’ne geçmesinin kendisini şaşırtmadığını belirten Taşel, “Gaye Hoca’nın bireysel tercihi. Çok şaşırtmadı açıkçası. Beklediğim bir şeydi” dedi.
İttifak da Mümkündür
Memleket Partisi ile CHP’nin ilerde aynı ittifakta yer almasının da mümkün olabileceğini düşündüğünü söyleyen Taşel, “Bizim ana ilkesel duruşumuz şu: Bu Cumhur İttifakı’nı bitirecek, tekrar parlamenter demokratik sisteme dönüştürecek bütün herkesle iş birliği yapmaya hazırdır CHP. Çünkü parlamenter demokratik sistemi savunuyor. Bu anlamda da buna güç verecek herkesle de iş birliği yapar” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi