Zihni Çalışkan: Cesaretsiz Davrandık

Videoyu Aç Zihni Çalışkan: Cesaretsiz Davrandık
A
a

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, yönetim kurulu listesiyle ilgili “Şehrin tamamını kapsayan uç noktada iki üç isimle çalıştık. Ona rağmen o isimleri yazarken cesaretsiz davrandık. Bu niye bu listede denebilecek AK Parti camiasında tedirginlikle karşılanacak isimler de vardı" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV'de yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. Çalışkan, gazeteciler Ali Baş, Soner Yüksel ve Meltem Karakaş Kaya'nın kongre süreciyle ilgili sorularını yanıtladı. Yönetim listesiyle ilgili konuşan Çalışkan, "Listeye çalışmaya başladığımızda şunu yapmaya çok özen gösterdim. Parti dışından bakış açısını çok önemsedim. Parti dışından farklı gözler farklı bir algı ve farklı bir yorumu çok önemseyerek devam ettik.
Eski dönemde darıldığını değerlendirdiğimiz kendini partide bulamadığını değerlendirdiğimiz birçok arkadaşı listeye dahil etmeye çalıştık. Fakat orada beni bu süreçte üzücü olarak biraz şu şey yaptı, hala eski rahatsızlıklarımız devam ediyor. İnsanlarımızın birbirine önyargılı bakış, eleştiri şimdi dışarıdan aldığınız bir ismi çok rahat alıyorsunuz. Niye? Tanımıyorlar, bilmiyorlar.
Ona ilişkin bir eleştiri getirecek bilgi birikimleri yok birlikte bir sosyal yaşanmışlıkları yok. Ama içeride dahil olan arkadaşları dahil etmeye o kadar çok uğraşıyorsunuz ki daha önceki yönetimlerden, ilçe başkanlarının yönetimlerinden birilerini alıyorsunuz,
istişareler yaptığınızda herkesin bir eleştirel yaklaşımı oluyor. Daha önce
geçmiş partiye ilişkin çok çaba sarf etmiş, çalışmış, gece gündüz dememiş arkadaşlarımızdan başlamak suretiyle belli bir yönetim oluşturduk. Eskişehir kamuoyunun tanıdığı, bildiği arkadaşlarımıza teklif götürdük. Sevindirici olan şu, neredeyse teklif götürdüğümüz hemen herkes AK Parti ailesine katılmayı memnuniyetle karşıladı. Kıymetli iş insanlarımızı aldık. Siyaseten daha önce siyaset yapmış ticaret yapan arkadaşlarımıza teklif götürdük. Esnaf odalarından, sanayi odasından, sanayi bölgesinden, ticaret odasından, derneklerden, vakıflardan, Eskişehir'i kapsayan herkesten isim talep ettik, her camiadan. Buna ilişkin dönüşler olduğunda isimleri ayıklarken zorlandık. Mümkün olduğunca her arkadaşımıza kendi arzularına dönük yerlerde yer bulmaya çalıştık. Böyle hoş bir liste çıktı. Şehrin tamamını kapsayan uç noktada isimler olsa da gerçekten uç noktada iki üç isimle çalıştık ona rağmen o isimleri yazarken cesaretsiz davrandık. Böyle bir iki tane arkadaşımızı çıkarttık. Bu niye bu listede denebilecek AK Parti camiasında tedirginlikle karşılanacak isimler de vardı. Sebep ne? Bizim bu davayı daha çok insana ulaşmamız, daha geniş kitlelere her kesime ulaşmamız. Bu önemliydi. Buna dönük bir çalışma yaptık. Hoş bir liste çıktı, bizim de içimize sinen bir liste çıktı" ifadelerini kullandı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi