Zorunluluk olursa takarız

Videoyu Aç Zorunluluk olursa takarız
A
a

Prof. Dr. Uğur Şahin’in sonbaharda yeni bir koronavirüs dalgasının gelebileceği ve tekrar maske takılabileceğine yönelik açıklamalarını değerlendiren Eskişehirli vatandaşlar, “Zorunluluk olursa takarız ama artık yeni bir dalga gelmez” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İki yılı aşkın bir zamandır devam eden koronavirüs tedbirleri son dönemde gevşetildi. Tüm yasakların kaldırıldığı Türkiye’de maske kullanımı sadece hastanelerde zorunlu tutulmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde bir ödül törenine katılmak için Türkiye’ye gelen ve Prof. Dr. Özlem Türeci'yle birlikte koronavirüs aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin, "Yeni bir dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz" dedi. Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, yeni bir dalganın gelebileceğini fakat ilk dalga gibi etkili olmasının mümkün olmadığını söyledi. Vatandaşlar, kalabalık ve kapalı yerlerde maske takmaya özen gösterdiklerini de belirtti.

Turgut Çetin

“Ben bu saatten sonra dalga geleceğini düşünmüyorum. Gelse de pek ciddiye almıyorum. Mecbur olduğu dönemde bile takmayan insanlar vardı. Takmayanlar daha çoktu. Bu saatten sonra da insanlar maske takmaz. Artık bir faydasının da olacağını düşünmüyorum. Zorunluluk olursa takarız ama artık yeni bir dalga gelmez.”

Güner Erçoban

“Haklı. Çok kendimizi bıraktık başıboş gibi. Maske takmıyoruz. Topluluk içine girince muhakkak takılması lazım maskenin. Avrupa’da yeniden salgın başlamış. Türkiye’ye de gelir böyle giderse. Maske takmak zorunda kalabiliriz. Zorunluluk gelirse takarım. Toplu taşımada ve hastanede hala takıyorum.”

Adem Kalkan

“Neresinden bakarsan bak elinde kalıyor. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Ben ne aşı yaptırdım ne de maske taktım. Hasta da olmadım. Birilerinin oyunu gibi geliyor. Sürekli bir dalga. Kurallara uyarım. Takın derlerse takarım maskeyi ama ben artık bu hastalığa inanmıyorum. Bu saatten sonra da maske takmak istemez insanlar.”

Necmiye Kızılkaya Alataş

“Ben zaten koronavirüsün tamamen bittiğine inanmıyorum. Ama arkasından gelen zamanda yeni virüslerin geleceğini düşünüyorum. Bundan sonra maske hayatımızın bir parçası olacak ve biz bu virüslerle yaşamaya alışacağız. Ben hala kapalı alana girdiğimde maskemi takıyorum. Yeni normale alışmamız lazım.”

Battalgazi Karakoç

“İnşallah yeni bir dalga gelmez. Artık bunaldık. Ama gelse de ilk dalga gibi olmaz diye düşünüyorum. Bağışıklık da kazandık, aşılarımızı da olduk. İnşallah gelmez diye umut ediyoruz. İnsanlar şu saatten sonra maske takmak istemez. Ben hastanelerde takıyorum ama açık havada takmıyorum. Yeni bir dalga gelmez.”

Bilgi Sezginli

“Yeni bir dalga gelebilir. Çünkü maskeleri bıraktık. Aslında kalabalık yerlerde takmamız lazım. Üç kere aşı olmama rağmen korkuyorum. Zorunluluk gelse ben maske takarım. İnsanları da ikna edilebilir diye düşünüyorum maske konusunda. Maske hayatımdan tamamen çıkmadı. Kalabalık ortamlarda takıyorum. Yeni bir dalga gelebilir.” MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi