5 İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ

Videoyu Aç 5 İLÇEDE ADAY ÇIKARACAĞIZ
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca, “Odunpazarı ile diğer 5 ilçemiz için yaptığım açıklama nettir. Odunpazarımızda adayımızı çıkaracağız. Diğer 5 ilçede Sarıcakaya, Mihalgazi, Sivrihisar, Çifteler ve Seyitgazi’de de İYİ Parti adaylarını çıkaracak, CHP ise aday çıkarmayacaktır” dedi.

İYİ Parti Pazar toplantısını yoğun katılımla Taşbaşı Kırmızı Salonunda gerçekleştirdi.
AÇIKLAMA NET
Toplantıda geçtiğimiz günlerde kullanmış olduğu ifadelere açıklık getirerek başlayan Tunca, “Cuma günü oluşan haber trafiğinde, haberin heyecanı ile Odunpazarı ilçemizde seçime sadece İYİ Partinin katılacağı konusunda kısa süreli bir bilgi karmaşası yaşadık. Hatta bu karmaşaya benim de katkım oldu. Devam eden süreçte haberi bir kez daha teyit ederek saat 12.30’da bir basın açıklaması yaptım. Keşke sayın Abdülkadir Adar beni de arasaydı. Oluşan yanlış anlaşılmaları 12.30’dan önce düzeltmiş olurdum. Yaptığım basın açıklamasında ise herhangi bir haber karmaşası yoktu. Odunpazarı ile diğer 5 ilçemiz için yaptığım açıklama nettir. Yani Odunpazarı’mızda adayımızı çıkaracağız. Diğer 5 ilçede Sarıcakaya, Mihalgazi, Sivrihisar, Çifteler ve Seyitgazi’de de İYİ Parti adaylarını çıkaracak CHP ise aday çıkarmayacaktır” dedi.
İRTİBAT KURULMADI
CHP’nin aynı gün belediyede yaptığı basın açıklamasını eleştiren Tunca şöyle konuştu: “Belediye siyasetten bağımsız hizmetin yapılacağı yerdir. Siyasi arena haline getirilemez. Yersiz ve erken açıklama eleştirisine verebileceğim yanıt ise Eskişehir Büyükşehir için yapılan uzlaşmayı Sayın Abdülkadir Adar’ın genel merkez açıklamasından 2 saat önce sosyal medya paylaşımından öğrendiğimi de ifade etmek isterim. ‘İttifakın küçük paydaşı’ olarak görülmemizden dolayı olsa gerek bugüne kadar partimizle en küçük bir irtibat kurulmadı.” İYİ Parti il teşkilatı olarak genel merkeze talep ve tespitlerini aktardıklarını anlatan Tunca, “Amacımız CHP ile olan güç birliği sayesinde başta Büyükşehir ve merkez ilçeler olmak üzere dış ilçelerin de en az 8 tanesini alabilecek bir birlik oluşturmaktır. Eskişehir’de oluşan sorun ise genel başkanlıklar düzeyinde gösterilen çabaların daha fazlasını Eskişehir güç birliğinin göstermemesidir. CHP Eskişehir’de nasıl bir güç birliği oluşacağını İYİ Parti il teşkilatı ile de konuşmalıdır” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi