Alevle şekilleniyor

Okunma: 258
Videoyu Aç Alevle şekilleniyor
A
a

Kurşunlu Külliyesi içinde yer alan Odunpazarı Belediyesi Cam Sanatları Merkezi’ne gidenleri kendine hayran bırakıyor. Ziyaretçiler alevle şekillenen cam çubukların yapılma aşamalarını da izleyebiliyor.

Tarihi Kurşunlu Külliyesi, sanat ve tarihi tüm ihtişamı ile kucaklıyor. Müzeleri, Sıcak Cam Atölyesi ve Soğuk Cam Atölyesi ise Kurşunlu Külliyesi’ni gezmeye gelenleri hayran bırakıyor. Sıcak Cam Atölyesi’nde ziyaretçiler büyük cam bibloların, vazoların nasıl yapıldığını öğrenebiliyor.  Atölye ziyaretçilerini birbirinden güzel renk renk kolyeler, küpeler, narlar, penguenler ile karşılıyor.
USTALARIN ELLERİNDEN
Açık alevde cam çubuklar 800 dereceden itibaren eriyor. Eriyen cam çubuklar cam ustaları tarafından şekillendirerek, istenilen renklerde takı ya da objelere dönüştürülüyor. Gerdanlıklar, kolyeler, bronz işleme cam takımlar, cam biblolar, hayvan figürleri, nazar boncukları… Üfleme obje ve takı çalışmalarının da yapıldığı Açık Alev Cam Şekillendirme Atölyesi’nde ziyaretçiler camın hangi aşamalardan geçtiğini izleyebiliyor ve istedikleri ürünü satın alabiliyor. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi