ALKIŞLANACAK BAŞARI

Videoyu Aç ALKIŞLANACAK BAŞARI
A
a

Valiliğin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Sanayi Odası’nın organizasyonunda gerçekleştirilen “Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor” projesi kapsamında; bilim, kültür, sanat ve spor dallarında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak, Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İlhan Şen, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
GELECEKTEN UMUTLUYUZ
Gençlere olan güveninden dolayı Türkiye’nin geleceğe umutla baktığını dile getiren Vali Çakacak, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde 'Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir' diyor. Şu salona baktığımızda bu sözün ne kadar anlamlı olduğunu çok iyi anlıyoruz” diyen Vali Çakacak, konuşmasına şöyle devam etti: “2018 - 2019 eğitim öğretim yılında 'Eskişehir’in Yıldızları Parlıyor Projesi' vesilesiyle düzenlenen bu ödül töreni; aynı zamanda şehrimizin bilim, kültür, spor gibi alanlarda ulusal ve uluslararası platformlardaki başarısı hakkında da herkese güzel bir fikir vermektedir. Uluslararası arenada 39, ulusal müsabakalarda 230 derece alınmış olması takdire şayandır. Ve alkışlanacak bir durumdur.”
HAYATA HAZIRLIK
İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, “Okullarda sadece sınava hazırlanan çocuklar yetiştirmek değil, bir hedefi olan, hayatta bir şeyi başarmanın mutluluğunu içince hisseden ve bu başarısını da sadece kendisi ile sınırlandırmayıp, kendisini ailesine, iline okuluna ülkesine adamış çocuklarımızı bugün burada alkışlamanın mutluluğunu yaşamak için toplandık” dedi. 
GURURLUYUZ
Eskişehir Sanayi Odası olarak öğrencilerin ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdiği başarılarla gurur duyduklarını dile getiren ESO Başkanı Kesikbaş ise programa sponsor olmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu bildirdi. Konuşmaların ardından Vali Çakacak, programa destek olan Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kesikbaş’a teşekkür plaketi takdim etti. Daha sonra dereceye giren öğrencilere, madalya ve başarı belgeleri Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi