Bağlar güçleniyor

Okunma: 384
Videoyu Aç Bağlar güçleniyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi kardeş belediye olacağı Almanya’nın Treptow-Köpenick Belediyesi ile bağlarını güçlendiriyor. İki belediye uyguladığı personel değişim programı ile işbirliğine katkı sağladı.

Program ile Köpenick Belediyesi’nde görevli Kentsel Planlama Birimi personeli Daniela Gurlt 19 Eylül – 18 Ekim 2016 tarihleri arasında Tepebaşı Belediyesi’nde görev almıştı. Aynı şekilde Tepebaşı Belediyesi Kentsel Planlama Birimi personeli Evrim Koç ise Almanya’ya giderek Köpenick Belediyesi’nin çalışmalarını inceledi. Söz konusu değişim programıyla belediyeler arasındaki işbirliğine önemli katkı sağlandı.
ÖNEMİ ORTAK
Tepebaşı Belediyesi Kentsel Planlama Birimi personeli Evrim Koç, 2-9 Temmuz arasında Treptow-Köpenick Belediyesi'ne çalışma ziyaretinde bulundu. Ziyaretler süresince, mimari miras ve koruma projeleri ve süreçleri hakkında karşılıklı bilgi alışverişi gerçekleştirildi. Öte yandan çalışma ziyaretleri sırasında bir sergi oluşturma fikri geliştirildi. Hem Tepebaşı Belediyesi hem de Treptow-Köpenick’in geçmişinde demiryollarının büyük öneme sahip olmasından yola çıkıldı. Öyle ki her iki ilçede de aynı mimari özelliklere sahip birer lokomotif tamir atölyesi bulunuyor.HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi