19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

BAŞKAN ATAÇ’A ONUR ÖDÜLÜ

Videoyu Aç BAŞKAN ATAÇ’A ONUR ÖDÜLÜ
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği’nin 2019 Onur Ödülü’ne layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Başkan Ataç, “Sanatın olduğu yerde huzurun, sakinliğin ve bilgeliğin farkı anlaşılır” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) tarafından düzenlenen 2019 Onur Ödülleri programına katıldı.

PROJELERİ ANLATTI
Aldığı onur ödülünden ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Ataç, “Sanatın olduğu yerde huzurun, sakinliğin ve bilgeliğin farkı anlaşılır. Özellikle halkımız ile beraber sanat ile büyümemiz lazım. Eskişehir’de bir çocuk senfoni orkestramız var. 4 yıl önce 40 keman ile bu işe başladık, şu anda 550 çocuğumuz orkestrada yer alıyor. Bugüne kadar 2’si yurt dışında 22 konser verdiler. İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası için herhangi bir yeterlilik sınavı ya da mülakat uygulanmıyor, başvuruda bulunan her sosyal kesimden çocuğumuzu alıyoruz. Geçen sene 26 çocuğumuz konservatuarı kazandı. Çocukların müzik ile tanışmaları ve büyümeleri, gelecekleri adına büyük katkılar veriyor. Bunun yanı sıra 3 büyük sanat çalışmamız var; Sanat Çalıştayı, Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Şiir Buluşması. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun 12’ncisini yaptık, yaklaşık 170 tane büyük terra cotta eser kazandırdık. Bu eserler yeşil alanlar gibi kentin açık alanlarında sergileniyor. Ayrıca Uluslararası Resim Çalıştayı var ve geniş bir koleksiyonumuz oluştu” ifadelerini kullandı.

SERGİLİ AÇILIŞ
Başkan Ataç konuşmasının ardından ödülünü SAKÜDER Başkanı Ali Eser’den aldı. Program ödül töreninin ardından sergi açılışı ile devam etti. SAKÜDER’in kuruluşunun 14’üncü yılında, Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen; 8. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve Plastik Sanatlar 2019 Sanat Ödülleri programında, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; SAKÜDER 2019 Onur Ödüllerini alan isimler oldu. SAKÜDER 2019 Plastik Sanatlar Ödüllerine ise Ressam İbrahim Balaban, Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar, Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Ressam Emel Samioğlu ve Ressam Nurgül Eren layık görüldü. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi