Belgeler ETO’dan verilmeli

Okunma: 282
Videoyu Aç Belgeler ETO’dan verilmeli
A
a

Eskişehir Ticaret Odası Başkan adayı Ayhan Sezer, oy kullanmada geçerli olan yetki belgelerinin seçim ofislerinde dağıtıldığını öne sürerek dilekçe ve harç karşılığı verilebilen yetki belgelerinin verilme yerinin Ticaret Odası olduğunu söyledi.

7 Ekim’de yapılacak olan seçimler öncesinde, üyelerin oy atma işlemleri sırasında bulunduracakları yetki belgesinin seçim ofislerinden dağıtılmaya başlandığını iddia eden Sezer, “Yapılan hem etik dışı, hem de adil yarışı zedeleyen bir tavırdır. Böylesi bir uygulamanın kabul edilecek yanı yoktur!” dedi.
Dilekçe ve harç karşılığı verilebilen yetki belgelerinin verilme yerinin ancak Ticaret Odası olduğunu söyleyen Sezer, “ETO tarafından, seçimlerde oy kullanmak için verilen yetki belgesi maalesef ki artık mevcut yönetimin seçim ofisinde ve elden dağıtılıyor. Haksızca yapılan ve etik anlayışa sığmayan bu uygulamadan hemen vazgeçilmelidir. Çünkü yapılan tavır, demokratik yarış anlayışından çok uzaktır. Üyelerimizin bu konuda yoğun şikayetleri var” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi