ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

BEREKET DEĞİL KORKULU RÜYA

Videoyu Aç BEREKET DEĞİL KORKULU RÜYA
A
a

Orhangazi Mahallesi sakinleri Davetçi Sokağın her yağmur yağdığında sel altında kalmasına isyan etti. Mahalle sakinleri “Yağmur kimisi için berekettir ama bizim korkulu rüyamız oldu” diyerek yetkililere sesini duyurmaya çalıştı.

Orhangazi Mahallesi Davetçi Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, Orhangazi Sağlık Ocağı’nın yanında bulunan giderin yapılmamasından kaynaklı ciddi tehlike ile karşı karşıya. Yağmur yağdığında sokağı sürekli sel bastığını anlatan mahalle sakinleri, sağlık ocağına giderken de düşme tehlikesi yaşıyor. Söz konusu sorunun artık kronikleştiğini, Karayolları ve ESKİ’den çözüme yönelik herhangi bir adımın atılmadığının altını çizen Orhangazi Mahalle Muhtarı İhsan Çağlar, “Bataklık. Yetkililerden rica ediyorum, her sel geldiğinde bu insanların bir çocuğu kapılsa ne olacak. Birinin başına illa bir şey mi gelmesi lazım? Eskişehir’in içinde şelale geçiyor sanki burada. Şehrin göbeği mi dağın başı mı burası? Bırakın bunu buradan gelen sel tren yoluna varıyor. Orada bent yapıyor. Tren yolunun altındaki taşları da alırsa Çorlu’daki tren kazasının aynısı burada da olacak. İlla birilerinin ölmesi mi gerekiyor buranın yapılması için. Sağlık ocağının dibinde. Bu sokakta belki 100 kişi yaşıyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün suyu kesip kendi logarına vermesi lazım. ESKİ’den buradan gelen suyu tabana almalı. İnsanlar evlerine giremiyor yağmur yağınca” dedi.
 
CANIMIZA ZARAR GELMEDEN
Yağmur yağdığında sabaha kadar nöbet tuttuklarını anlatan Mehmet Fidan, “Teneke teneke su boşalttık sabaha kadar geçen gün. Senelerdir çekiyoruz. Bir an önce çare bulsunlar” dedi. Tatilden döndüklerinde evlerinin garajının su altında kaldığını gördüklerini söyleyen Merve Karpuz da yetkililerden çözüm bekliyor. Garajının önünü çimento paketleri ile kapatan Yılmaz Çoban ise garajına aracını park edemediğini mağdur edildiklerini belirtti. Yağmur yağdığı zaman kendilerini ücra bir bölgede yaşıyormuş gibi hissettiklerini ifade eden Nur Akın da, “Bir kadın olarak yarıya kadar suya giriyorum. Geçenlerde bir sürü taş topladım selin içinden” diye konuştu. Mahalle sakinleri, “Malımıza zarar geliyor, canımıza zarar gelmeden bu sorunu çözsünler artık” diye haykırdı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi