BİR KAFKASYA HİKAYESİ

Videoyu Aç BİR KAFKASYA HİKAYESİ
A
a

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) ve Eskişehir Kent Konseyi’nin ev sahipliğini yaptığı ‘Bir Kafkasya Hikayesi’ gösterisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sahnelendi.

EKKKDD’nin kendi bünyesinde oluşturduğu ve çoğunluğu Eskişehirli olan Şıble ve Ritsa Akademi gençlerinin yer aldığı ‘Bir Kafkasya Hikayesi’ gösterisine CHP Milletvekili Utku Çakırözer, DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Karaçay Derneği Başkanı Musa Korkmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
DUYGU DOLU ANLAR
Her bir oyunun, hikayenin bir parçası olarak izleyiciye aktarıldığı gösteride 1864 Büyük Çerkes Soykırımı ve Sürgününü anlatan Ağıt Dansı herkese duygu dolu anlar yaşattı. Ardından Barabans Doli Grubu ve Dışe Apeher Wored Kup Müzik Grubu sahne aldı. Coşku ile hüznün bir arada olduğu gece solo şarkılar ise kulakların pasını sildi.
PROFESYONEL GÖSTERİ
Gecenin sonunda EKKKDD Başkanı Cihan Ertok gösterdikleri destek ve dayanışma için Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy'a teşekkür çiçeği takdim etti. Akçasoy ise böyle bir gecede olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Amatör ruhla profesyonel işler çıkaran bu güzel ekibi yürekten kutluyorum” dedi ve her zaman destek olacaklarını ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi