BİZİ OKUMADAN TERCİH YAPMAYIN

Videoyu Aç BİZİ OKUMADAN TERCİH YAPMAYIN
A
a

Sonhaber, açıkta kalan öğrencilerin tercih yaparken mağdur olmamaları için tüm başta Anadolu Liseleri olmak üzere tüm okulların kontenjan sayılarını bugün tam sayfa olarak yayınladı. Sonhaber okumadan tercih yapmayın.

13 AĞUSTOS SON GÜN
Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sisteminden dolayı çok sayıda başarılı öğrenci dışarıda kaldı. Bu öğrenciler ikinci yerleşme için 13 Ağustos’a kadar tercihlerde bulunacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların boş kontenjan sayılarını açıklamadı. Öğrenciler bundan dolayı tercih yaparken, büyük sıkıntı yaşayacaktı. Sonhaber olarak bu konuda çalışma  yaptık.
 
FATİH ANADOLU 21
Son eklenen öğrenci sayılarıyla birlikte tüm Anadolu, Meslek ve İmam Hatip liselerinin kontenjan sayılarını siz okurlarımız için ele geçirerek,  bugün tam sayfa olarak yayınladık. Eskişehir’inen gözde Anadolu Liseleri olan Fatih Anadolu 21, Kılıçoğlu Anadolu 16, Muzaffer Çil 19, Salih Zeki 21, Atatürk Lisesi 21 öğrenciyi komşu kayıt alanlarından aldıkları puan ve yaş kriterlerine göre alacak.
 
H. AHMET YESEVİ 87
Hoca Ahmet Yesevi Anadolu  87, Süleyman Şah Anadolu 84, TOKİ Savaş Kubaş Anadolu 37, Cumhuriyet Anadolu’da 26, Mehmetçik Anadolu 12, Hüseyen Erçelebi Anadolu 85, 19 Mayıs Anadolu 24 öğrenciyi komşu kayıt alanlarından alacak. Öğrenciler aldıkları diploma notlarına göre yerleşecek. Aynı okul türünden 2 lise seçme zorunluluğu kaldırıldı. Öğrenci isterse 5 okulunu da Anadolu lisesinden seçebilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi