Bu karardan dönün

Okunma: 311
Videoyu Aç Bu karardan dönün
A
a

Gündemde yer alan termik santralin yapılmasına tepki olarak basın açıklamasında bulunan Vatan Partisi İl Başkanı Raif Eşkinat, projenin insana ve çevreye vereceği zarar nedeniyle bu karardan dönülmesi gerektiğini söyledi.

Vatan Partisi İl Başkanı Raif Eşkinat, gündemde yer alan termik santralin yapılmasına tepki olarak il binasında basın açıklamasında bulundu. Eşkinat, şehrimizin Türkiye’nin nefes alınabilir altı kentten biri olduğunu ve bu özelliğini de asla kaybetmek istemediğini belirtti. 
Eşkinat, devletin kurallara uymadığını iddia ederek, “Alpu Ovası bizzat hükümet tarafından en önemli tarımsal zenginlik alanlarından biri olarak Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı kapsamına alınmış, altı ay sonrasında ise, söz konusu termik santral projesi doğrultusunda, tarımsal değeri yok sayılarak, birtakım kararlarla, santralın yapım ve işletmesinin önü açılmaya çalışılmaktadır. Bu kararların ilgili hukuk dışına çıkarılarak oluşturulan heyetlerle alındığı da kamuoyunun bilgisindedir” diye konuştu. Eşkinat, konuşmasının devamında, “Vatan Partisi il ve ilçe örgütleri olarak, bu projenin insana ve çevreye vereceği zarar nedeniyle, astarı yüzünden pahalı olacağına inanıyor, bu zorlama ve topluma zararlı karardan dönülmesini istiyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi