Bu nefret mahkûm olmalı

Okunma: 298
Videoyu Aç Bu nefret mahkûm olmalı
A
a

Ayrılmak istediği eşi tarafından dönülerek beyin kanaması geçiren Nesrin Işıklı Tiker’in duruşması sonrasında açıklama yapan avukatı Ceren Kerey, “Nesrin’e tekme atan bu nefretin mahkûm olmasını istiyoruz” dedi.

Boşanmak istediği eşi tarafından defalarca tekmelenen ve beyin kanaması geçirerek aylarca yoğun bakımda kalan Nesrin Işıklı Tiker’in duruşması dün 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşma sonunda adliye önünde basın açıklaması yapan avukatlar, Nesrin’in yalnız olmadığını, bu şiddetin mutlaka adalet önünde hesap vereceğini söyledi.

GERİCİLİK ŞİDDETİ ARTIRIYOR
Avukat Ceren Kerey, Kadına yönelen bu nefretin basit bir olay olmadığını, aile içindeki kriminal bir vaka olarak yaşanmadığının farkındayız. Toplumda siyasi iktidar eliyle yaratılmak istenen gericilik kadına yönelik şiddeti çok büyük oranda artırmıştır. Kadınların yaşam alanlarına müdahale ediliyor. Bu müdahale sokakta, dolmuşta, parkta ve hata kendi evinde yaşanıyor. Bu müdahalelerin toplumsal zeminini siyasal iktidarın ve ona yakın muhafazakâr/gerici kesimlerin söylemlerini besliyor. ‘Kadın erkek eşit değildir, kadın mıdır kız mıdır, kadının yeri evidir, kapanmayan kadın makbul değildir, kadınlar iş aramaya çıktıkları için işsizlik var’ mealindeki söylemler artan bu şiddetin sorumlusudur” dedi. “Kadın erkek eşitliği okulda, evde, sokakta, parkta dolmuşta sağlanmazsa Nesrinler hiç bitmez” diyen Kerey, “Biz Nesrin’in aylarca hayata tutunan inadıyla eşitlik için, adalet için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi