Buğday rekoltesi artacak

Videoyu Aç Buğday rekoltesi artacak
A
a

Eskişehir Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ‘Akıllı Azotlu Gübreleme Yayım Projesi, 2019 yılı çalışmaları kapsamında Tepebaşı ilçesi Keskin mahallesinde Tarla Günü düzenlendi. 


Tarla Gününe, İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, yardımcıları, şube ve ilçe müdürleri, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, il müdürlüğü teknik personelleri ile çiftçiler katıldı. 
Etkinlikte konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, “2016 yılında bakanlığımız tarafından kabul edilen 3 yıllık Akıllı Azotlu Gübreleme Yayım Projemizle 72 bin 750 TL proje hibesi alındığını ve 2017 yılında uygulanmaya başlanan ve bu yıl sona erecek olan projenin son uygulamasının Keskin Mahallesinde gerçekleşti. Bölgemizde faaliyet gösteren Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen ve TÜBİTAK tarafından da desteklenen, Buğdayda Mevsim İçi Klorofil Okumasına Bağlı Akıllı Azotlu Gübreleme Projesi ile çiftçilerimizin geleneksel gübreleme metotlarına göre gelişen yeni gübreleme teknikleriyle, daha az gübreyi doğru zamanda kullanarak daha fazla verim alıyor ve kaliteli üretim yapabiliyor” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi