BÜYÜMEK İÇİN HAZIRIZ

Videoyu Aç BÜYÜMEK İÇİN HAZIRIZ
A
a

Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) üyelerle bir araya gelen Tanzanya Ankara Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiango Kiondo, “Ülkemizde sanayileşme noktasında büyümek istiyoruz. Bu noktada Eskişehirli sanayicilerle bunu gerçekleştirmeye hazırız” dedi.


ESO ve TÜMSİAD tarafından ‘Eskişehir-Afrika Ülkeleri Turizm, Eğitim, Sanayi İş Konseyi’ programı gerçekleştirildi. Toplantıda Eskişehir ve Tanzanya arasında yapılabilecek ihracat çalışmaları değerlendirildi.
GÜÇLENDİRECEĞİZ
Toplantının ana gündem maddesinin Tanzanya ile Eskişehir arasındaki ticaret hacminin artırılması olduğunu ifaden eden ESO Yönetim Kurulu Üyesi Emre Sarar, “Eskişehir sanayisini daha da güçlendirmek ve ihracatla beraber büyümesini sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlamda bugün Tanzanya Ankara Büyükelçimiz burada. Tanzanya’nın konumu ile Afrika pazarına bir geçiş kapısı olacağını düşünüyorum. Bunu Eskişehirli sanayiciler olarak iyi değerlendirmeliyiz. Bölgeye ciddi ihracat gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.
YATIRIMCI BEKLİYORUZ
Tanzanya’nın Doğu Afrika’nın en büyük ülkesi ve dünyanın en hızlı büyüyen 10’uncu ülkesi olduğunu söyleyen Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiango Kiondo, “Ülkemizde sanayileşme noktasında büyümek istiyoruz. Bu noktada Eskişehirli sanayicilerle bunu gerçekleştirmeye hazırız. Sanayi yatırımları başta olmak üzere Tanzanya’ya yapılacak yatırımlarda araziyi ücretsiz sağlayacağız” dedi. Tanzanya’nın başkentinin Dodoma’ya taşındığını ifade eden Büyükelçisi Kiondo, hastaneden okula, alışveriş merkezlerinden fabrikalara kadar geniş bir iş sahası olduğunu açıklayarak, “İnşaat sektöründe ciddi fırsatlar var. Eskişehirli yatırımcılar için önemli bir pazar. Türkiye’nin Tanzanya’daki yerel ortaklar ile çalışması halinde ise devlet ile olan ilişkiler daha kolay ilerleyecek. Diğer yandan elmas, altın, bakır, gümüş, nikel madenlerinde zenginliklere sahibiz bu alanda da yatırımlara açığız” diye konuştu.
FABRİKALAR GEZİLECEK
Yapılan açılış konuşmalarından sonra Büyükelçi Prof. Elizabeth Kiango Kionu, ESO Üyelerinin ülke hakkında sorularına cevap verdi. Toplantı sonrası ise Büyükelçi ve yanındaki heyet firmalarla yerinde incelemelerde bulunmak üzere fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi