Camın büyüsü şimdi Çağdaş Sanatlar’da

Videoyu Aç Camın büyüsü şimdi Çağdaş Sanatlar’da
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından ‘Camın Büyüsü’ sloganı ile düzenlenen 7. Uluslararası Cam Festivali, Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi ile sona erdi.


Sergide İngiltere’den Elliot Walker, Amerika’dan Gabe Feenan ve Kanada’dan Mathieu Grodet’in 3 gün süren festival boyunca hazırladığı eserlerin yanı sıra Türkiye’den cam sanatçıları ve bilim insanlarının eserleri de yer aldı. Cam eserleri merak eden sanatseverler, 1 ay boyunca sergiyi gezebilecek. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şehir dışında olduğundan sergi açılışına katılmazken, açılışta Başkan Kurt’u temsilen Başkanvekili Sibel Yeşildal, festivale katılan sanatçılar ile çok sayıda sanatsever yer aldı.
PEK ÇOK ESER YER ALDI
Festivale katılan sanatçılara teşekkür eden Yeşildal, “Sanatçılar 3 gün boyunca gerçekleştirdikleri cam gösterileri ile Odunpazarı’nı sanat ile buluşturdular ve müthiş bir performansla eserlerini ürettiler. Bu yıl, oldukça fazla ziyaretçinin festivale katıldığını gözlemledik. Sanatın, bu kadar çok kişiye ulaşmasının mutluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Binlerce eseri ve birçok sanatçıyı ağırlayan Çağdaş Sanatlar Galerisinde, bugün bu eserlerin son hallerini göreceğiz” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar, sergi alanını gezdi. Sergide yer alan cam eserler, sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.
PERFORMANS ÇOK BEĞENİLDİ
Sergi açılışının hemen ardından festival kapsamında “Legends ft. Rock’nfoni” düzenlendi. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde Bach.çe Sanat Akademi katkılarıyla gerçekleştirilen konsere, çok sayıda sanatsever katıldı. İlk kez dinleyicisi ile buluşan Legends ft. Rock’nfoni, dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi