ÇARESİZLİK İÇİNDEYİZ

Okunma: 217
Videoyu Aç ÇARESİZLİK İÇİNDEYİZ
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen İf Kare Eskişehir, sinema yazarı ve eleştirmen Atilla Doray’ın ‘Yeşilçam’dan Bugüne Türk Sineması’ adlı söyleşisi ile başladı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen söyleşiye Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Sinema Yazarı ve eleştirmen Fırat Sayıcı, Film Eleştirmeni ve Yazar Murat Tolga Şen ile çok sayıda sinemasever katıldı.
TEKRAR YARATAMAYIZ
Moderatörlüğünü Sezgin Sönmez’in yaptığı söyleşide Atilla Dorsay, meslek hayatına nasıl başladığından son kitabı ‘O Güzel Atlara Binip Gidenlere’ kadar birçok konuya değindi. Yeşilçam’dan günümüze Türk Sineması’nı değerlendiren Dorsay, ‘O Güzel Atlara Binip Gidenlere’ adlı kitabında da yer verdiği Tarık Akan, Zeki Alasya, Zeki Müren, Münir Özkul ve Tuncel Kurtiz ile ilgili anılarını da anlattı. Konuşmasına yapılmak istenen kömürlü termik santral ile ilgili düşünceleri ile son veren Dorsay, “Türkiye’nin en güzel yöreleri bu manasız yatırımlara teslim oluyor. Siyaset düzelir, iktidar değişir ama bu ülkenin kaybettiği birçok şeyi tekrar yaratamayız. Bir memleket gidiyor elimizden. Bir çaresizlik, umursuzluk çığlığı içindeyiz. Termik santrali de bunların bir parçası olarak görüyorum” diye konuştu. Söyleşi sonrasında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Dorsay’a çiçek takdim etti.
DÜNYA ŞEHRİ
Söyleşi öncesinde ise Atilla Dorsay ve Piyanist Gülsin Onay, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete Onay ve Dorsay’ın dışında Fırat Sayısı ve Murat Tolga Şen de katıldı. Onay, “Eskişehir her yönüyle her köşesiyle bir dünya şehri… Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in yarattığı mucizelere diğer belediyeler de güzellikler katıyorlar…” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi