Çarık ayağı sıkmaya başladı

Okunma: 247
Videoyu Aç Çarık ayağı sıkmaya başladı
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan personel ile bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kurt, ekonomik krize değinerek “Çarık ayağı sıkmaya başladı” dedi.


Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Bayramlaşma törenine Başkan Kurt’un yanı sıra işçi ve memur sendika temsilcileri ile belediye personeli katıldı. Bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Kurt, belediye personeline mutlu bir gelecek diledi.
Odunpazarı Belediyesi’nin 4 yılda başarılı işlere imza attığını belirten Başkan Kurt, belediye personeline teşekkür etti. Konuşmasında ekonomik krize de değinen Başkan Kazım Kurt, belediyelerde de geçen aydan itibaren yüzde otuz kesintilere başlandığını anlattı. Bundan sonraki süreçte bu krizin büyüme ihtimali olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Çarık ayağı sıkmaya başladı” dedi. Yapılandırmalara ve aflara dikkat çeken Başkan Kurt, yapılandırmalar, imar ve mali aflarla vatandaşın dengesinin bozulduğunu söyledi. Ödemesini zamanında yapan vatandaşın cezalandırıldığını dile getiren Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlere devam etti: “Çok güzel yollar, köprüler yapıldı ama hiçbiri vatandaşın karnını doyurmuyor. Bu otobanlar, bu köprüler Alman’ın arabasını yürütebilmek için yapıldı. Dikkat ederseniz Avrupa’nın ya da Dünya’nın diğer zengin ülkelerinden bize ekonomik olarak destek olduğunu iddia edenler, örneğin Japonlar; hiç fabrika yapımına kredi vermiyor. Yol, köprü yaparsan, ben yapayım diyor. Ama şuraya demir çelik fabrikası yapalım dersen, kusura bakma onu yapamam diyor. Çünkü fabrika bizim işimize yarayacak ve uzun vadede para kazanacağız. Ama yol öyle değil. Özelikle yol nedeniyle seçim kazanan iktidar, bu yollar nedeniyle gidecek.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi