ÇATIR ÇATIR KAZANIRIZ

Videoyu Aç ÇATIR ÇATIR KAZANIRIZ
A
a

CHP haftalık toplantısında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Biz dolu dolu alana inersek hiç kimse bizimle baş edemez. Çatır Çatır da 3 belediyemizi ve kırsalda aklımdan geçen en az 6 belediyeyi de kazanırız” dedi.

CHP Haftalık Pazar toplantısına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İl Başkanı Abdülkadir Adar, Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar ve partililer katıldı. Toplantıda ilk olarak konuşan İl Başkanı Abdülkadir Adar, partililere telkinde bulundu.

DİSİPLİNE UYUN
Adar, “Ne zaman parti içerisinde büyük çalkantılar var ne zaman parti içerisinde sağa sola çekmelerin boyutu çok yükselmiş o zaman çok başarılı olamadığımız aşikardır. Ama eğer biz öncelikle genel başkanımıza, parti merkez yönetim kuruluna, parti meclisine ve aşağı doğru indiğimizde il yönetimlerine, ilçe yönetimlerine güven duyduğumuzda yanlışları olsa da seçim döneminde onların vermiş olduğu direktifler doğrultusunda hareket etmeyi becerebildiğimiz seçimlerde son derece başarılı sonuçlar aldık. Şimdi 31 Mart seçimleri yerel seçimler elbette ama yerel seçimlerin bir farklılığı siz orada lokasyon olarak başarabildiğiniz şeyleri Türkiye genelinde de teşvik edeceğinizin işaretini verirsiniz. O nedenle partili arkadaşlarımın bu disipline uymalarını bu disiplin çerçevesinde kendilerine verilen görev veya doğrudan bir görev verilmese bile bir görev olarak kabul ettikleri ki CHP’ye bugüne kadar oy vermeyen insanları CHP’ye oy vermesini temin etmektir. Tabi bunu zorla yapacak değiliz” dedi.

VAY ŞEHRİN HALİNE
Tren yolunun yeraltına alınması çalışmaları sırasında Devlet Demiryollarının üst yolu Büyükşehir Belediyesine verilemediğini hatırlatan Adar, “Büyükşehir Belediyesine vermiş olsaydı oradaki düzenleme hem kentin trafiğini hafifletme yönünde büyük bir fayda sağlayacaktı, hem de Eskişehirlilerin yaya trafiği olarak kullanacağı alan olacaktı. Bugün ne oldu? Orası bir beton yığını haline getirildi. Tesis yapıldı o tesisin yerinde bir takım sanat eserleri yapıldı. Ama onları korumayı beceremedikleri için kaldırdılar yeniden beton döktüler. Böylesi bir düşünce Büyükşehir Belediyesini yönetmeye talipse vay Eskişehir’in haline diyorum. Eskişehir’de yapılan bütün güzel şeylerin demek ki teker teker yok edileceğinin de bir işareti. Onun için önümüzdeki seçimlerde her yurttaşımıza önemli görevler düşüyor” diye konuştu.

İNANMAYIN
“Seçime emin adımlarla yürüyerek 1 Nisan şakası yapalım bütün Türkiye’ye. Bizim alıştığımız bir şey aslında” diyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Partililere, meclis üyelerine ve yeni adaylara belediyenin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini anlatan Ataç, “Çünkü mahallelere gittiğimizde veya propagandalara başladığımızda elimizde aklımızda birtakım konuların hazır olması gerekiyor. Çünkü seçim atmosferinde eleştiri yerine yapacağımız işleri anlatmak son derece iyi oluyor. Bugüne kadar benim kazandığım en büyük şey bu. Eleştiri yapmak yerine sadece ve sadece yaptıklarımızı ve yapacaklarımız anlatıp insani değerler içinde kimseyi kırmadan, dökmeden, kızdırmadan, hakaret etmeden bu çalışmalarımızı sürdürmemiz lazım. Çünkü hepimiz birer insanız. Hepimiz onurumuz gururumuz için yaşıyoruz. Birimize hakaret edilirse onunla ya kavga ederiz olmadık tartışma çıkar. Bir kere siyasetçinin çok sabırlı olması lazım. Her dedikoduya inanmayın. Referandumda genel başkanımızın Türkiye genelinde bir tavrı vardı. ‘Ben artık cumhurbaşkanının gündemini takip etmeyeceğim. Ben gündemi yaratacağım. Kimseye hakaret etmeden seçim kampanyası yapacağız. Bütün partililere bunu duyurmak isterim’ dedi. Gerçekten de böyle bir kampanyayla 1994’ten beri alamadığımız İstanbul’u aldık. Yani usul insani değerler o kadar önemli ki buna dikkat etmemiz lazım” diye konuştu.

İŞİ BİTİRELİM
“Partililerimizin Odunpazarı Belediyesi’nin, Tepebaşı Belediyesi’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarını çok iyi bilmesi lazım” diyen Ataç şöyle devam etti: “Hatta şimdi partili arkadaşlarımızı tur şeklinde gezdiriyoruz. Sizlerden de böyle bir talep varsa sizleri de katalım. Çünkü bizler değil Türkiye’ye dünyaya örnek olacak projeler yaptık. Bunun karşılığında ödüller geliyor. Kimse kimseye bedavadan ödül vermez. Biz dolu dolu alana inersek hiç kimse bizimle baş edemez. Çatır çatır da 3 belediyemizi ve kırsalda aklımdan geçen en az 6 belediyeyi de kazanırız. Yeter ki doğru yolda yürüyelim. Artık insanlar kavgadan münakaşadan bıktılar. Sakin, üslubunda bir propaganda yapalım ve alnımızın akıyla işi bitirelim” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi