ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ İÇİNDE

Videoyu Aç ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ İÇİNDE
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve TBMM eski Başkanvekili, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün Bilecik’te sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

TBMM eski Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Milletvekili Utku Çakırözer, Bilecik Belediye Başkan Adayı Semih Şahin ve Bilecik İl Başkanı Bilecik’te çeşitli temaslarda bulundu. Bilecik Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi ile Sanayi ve Ticaret Odası’nı ziyaret eden CHP heyeti, çiftçi, esnaf, sanayici ve iş insanlarının sıkıntı ve taleplerini dinledi, partisinin politikalarını anlattı.
YATIRIM GELMEZ
Ziyaretleri sırasında ekonomideki kötü gidişat karşısında partisinin politikalarını anlatan Çakırözer ve Tüzün, “Sadece Bilecik’imizde değil, Türkiye’nin dört bir yanında esnaf, çiftçi, sanayici borç içinde, üretemiyor. İşsizlik hat safhalara ulaştı. Ülke ekonomisindeki bu kötü gidişattan kurtulmak için yapılması gereken en önemli işlerden birisi devlette liyakat sisteminin yeniden inşa edilmesidir. Demokrasi, hukukun üstünlüğü ve hukuk güvenliğinin bir an önce sağlanmasıdır” dedi.
ÖNCELİK ÜRETİM
Türkiye’nin üretimi önceleyen bir planlama politikasına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çakırözer ve Tüzün, “Bir ülke üretirse güçlü olur. Bugün her yerden üretimden kopan bir Türkiye var. Fabrikalar özelleştiriliyor, üreten desteklenmiyor. Teşvikler yetersiz. Ülkeyi yönetenlerin planlama örgütünü yeniden oluşturması lazım. Dolar esas alınarak yapılan ihalelerin hepsi Türk Lirasına çevrilmeli. Çocuklarımızı, torunlarımızı borç altında bırakamamak için kontrolsüz borçlanmadan vazgeçilmeli. Fakir, fukaranın sırtına yüklenen vergi politikasından, israf ekonomisinden de derhal vazgeçilmesi lazım” diye konuştu.
BAHARI GETİRECEĞİZ
Bilecik CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret eden heyet, hem ülke hem de Bilecik gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çakırözer, “Gördük ki Bilecik çiftçisi üretemez halde, borç içinde. Esnaf bankalara kredi borçlusu. Çiftçiler, artan maliyetler ve yetersiz desteklemelerden şikayetçi, borç içinde, tarlasını ekemiyor. Evlatlarımıza miras bırakacağımız demokratik, özgür ve refah içinde bir Türkiye hedefi için ülkemizin dört bir yanında birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi sürdüreceğiz. İl ve içe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımıza ülkemizin geleceği için hep birlikte omuz omuza çalışacağız. Mart’ın sonunda ülkemize baharı hep birlikte getireceğiz” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi