ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

ÇIKIŞ YOLU TEKNOLOJİ

Videoyu Aç ÇIKIŞ YOLU TEKNOLOJİ
A
a

Teknoloji alanındaki son yenilikler Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) sanayicilere ve meslek liselerine tanıtıldı. ESO tarafından düzenlenen fuarların 11’incisine katılan Eskişehir’deki Ar-Ge, İnovasyon ve teknoloji firmaları geliştirdikleri son teknolojileri sergiledi. 

Fuara Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi, ARİNKOM ve ETTOM bünyesinde bulunan teknoloji firmalarının yansıra AK Parti MKYK Üyesi Harun Karacan, meslek liseleri, kamu kurumlarının il müdürleri ve sanayiciler katıldı.

BU BAŞLANGIÇ
Fuar açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Türkiye’nin çıkış yolu teknolojide, markada, tasarım ve inovasyonda. Ancak Eskişehir’de teknoloji üreten firmalarımızın sayısını da mutlaka arttırmak zorundayız” dedi. Oda olarak teknoloji şirketleri ile sanayicilerin mutlaka bir arada olmasını istediklerinin altını çizen Kesikbaş, “Bugün fuarda 40’a yakın firma var. Bu sayıyı daha artırıp farkındalık yaratmalıyız. Sanayici ile direkt iletişimde olan 40-50 firmanın olması Eskişehir için düşük bir rakam. Ancak bu bir başlangıç. Bu işleri iyi tanıtmak ve özendirmek gerekiyor” diye konuştu.

BİRLİK VURGUSU
Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetici şirketi ATAP Genel Müdürü Ali İhsan Karamanlı da, “Fuar katılımcılarının büyük çoğunluğu ATAP’ın girişimcileri. 40’ı akademisyenden oluşan, kendi atölyesini kuran farklı 120 firmamız var. Burada amaç sanayiciyi bizim yanımıza çekmek ve sanayicilerle daha çok çalışmalarda yer almak istiyoruz” dedi. ATAP’ın projelerinden bahseden Karamanlı şunları kaydetti: “Projelerimiz kapsamında, sanayicilerin ihtiyacı olan tasarım işlerini gerçekleştirmek, yeri ürün tasarımlarını geliştirmek, özellikle KOBİ’lerin prototip ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Gelecek umutla bizimdir.” 

PAYDAŞ OLALIM
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çabuk, “Bu fuar bizim ve sanayicilerin buluşması için büyük adım. Daha fazla sanayici ile iş birliği yapmak adına tüm sanayicileri birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Ar-Ge, inovasyon çalışmaları için firmalar şehir dışından hizmet alıyor. Teknopark firmalarımızı daha iyi tanıtmamız, sanayiciler ile daha iç içe olmamız gerekiyor. Çok dinamik, farklı illere hizmet veren teknopark firmalarımız var. TTO ile sizlerle beraber paydaş olmaya hazırız” diye konuştu. Fuarın açılışından sonra teknoloji firmaları sanayiciler ile liseli gençler fuarı birlikte gezdi ve son yenilikleri inceleme fırsatı buldu. HM
1000
icon
Doğa Sever 22 Kasım 2018 17:40

Bir de ; Eskişehir sanayi de Bilişim ve Yazılım Kümelenmesi oluşturulabilse!

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi