19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Daha mutlu bir ülke için

Videoyu Aç Daha mutlu bir ülke için
A
a

Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projeleri ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni gezen Hamburg Türk Basın Birliği üyeleri ile bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım kurt, “İnsanların daha özgür ve mutlu bir ülkede yaşaması için çalışıyoruz” dedi.

 Odunpazarı Belediyesi, Hamburg Türk Basın Birliği olarak Eskişehir’e gelen gazetecileri ağırladı. Almanya’da yaşayan Türk Gazeteci konuk heyeti, Odunpazarı Belediyesi’nin proje merkezlerini gezerek, incelemelerde bulundu. Konuk heyet, Tarihi Bölge’de bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne ait galerileri gezdi. Heyetin Tarihi Bölge’deki turu Yeşil Efendi Konağı’nda bulunan Atatürk ile Bir Gün Galerisi ile başladı. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nin ardından Ahşap Eserler, Tayfun Talipoğlu Daktilo, Lületaşı ve  Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerilerini ziyaret eden Türk Gazeteci konuk heyeti, daha sonra da Dalyancı Konağı’nı ve Hamamyolu Caddesi’ni gezdi. Heyet, başarılı çalışmalarından dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u tebrik etti.

PROJELER İÇİN TEŞEKKÜR
Abacı Konakta öğle yemeği yiyen Türk Gazeteci konuk heyetine Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da eşlik etti. Başkan Kurt, burada yaptığı konuşmada, Odunpazarı’nda basın mensuplarını ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti. Dünyanın nesinde olursa olsun basının demokrasinin sembolü olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “İnsanların daha özgür ve mutlu bir ülkede yaşaması için çalışıyoruz” dedi. Odunpazarı Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları takdirle karşıladıklarını söyleyen Hamburg Türk Basın Birliği Başkanı Mehmet Atak, “Özellikle de Atatürk ile Bir Gün Galerisi, 11 ayrı mahallede yar alan halk merkezleri ve Uğur Mumcu Parkı gibi çok prestijli işler, Kazım Kurt’un başarılı belediyeciliğinin simgesi olarak karşımıza çıktı” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi